w
googluj
pl

Freemake Video Converter Portable 4.1.4.3


Freemake Video Converter Portable – przenośna, nieoficjalna wersja darmowego i dość popularnego programu Freemake Video Converter, który służy do konwersji i podstawowej edycji materiałów wideo oraz audio, rippowania filmów z płyt DVD (tylko płyty bez zabezpieczeń), nagrywania i authoringu płyt DVD/Blu-ray, tworzenia pokazów slajdów, a także publikowania klipów wideo w witrynie YouTube. Freemake Video Converter Portable pozwala również na pobieranie nagrań A/V czy obrazów z rozmaitych serwisów internetowych. Pobrane materiały wideo i audio można następnie przetworzyć za pomocą narzędzia. Program wspiera wideo w rozdzielczości FullHD (1080p). Proces konwersji przebiega dość szybko, Freemake Video Converter korzysta z akceleracji sprzętowej GPU (technologia Nvidia CUDA lub DXVA). Większość z wymienionych operacji przeprowadzimy także na wielu plikach jednocześnie. Program w wersji przenośnej może działać z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Zanim przystąpimy do konwersji, konieczne jest załadowanie danych do listy roboczej aplikacji. Dodajemy je za pomocą metody przeciągnij i upuść (przeciąganie z Eksploratora Windows) albo wyrazistych przycisków na górze interfejsu, poza tym można także skorzystać z menu Plik i funkcji wklejania adresów URL. Jeżeli chodzi o pobieranie materiałów z serwisów udostępniających multimedia i obrazy, wspierane są m.in. następujące witryny: YouTube, Facebook, Vimeo, Dailymotion, Hulu, Nicovideo, LiveLeak, Flickr, Vkontakte. Listę obsługiwanych/ nieobsługiwanych witryn wyświetlimy przy użyciu opcji w menu pomocy, jednak wykaz odnosi się tylko do najbardziej popularnych serwisów. Można wspomnieć także o tym, że aplikacja pozwala na pobieranie materiałów z szeregu stron pornograficznych. W opcjach narzędzia wprowadzimy dane uwierzytelniające, wymagane dla uzyskania dostępu do treści niektórych witryn.

W liście roboczej programu wyświetlane są miniaturki graficzne z podglądem plików wideo, wizualizacji czy obrazów związanych z nagraniami audio oraz plików graficznych wchodzących w skład pokazu slajdów. Poza tym znajdziemy tu także podstawowe informacje o właściwościach danego materiału: kodek i bitrate wideo/audio, rozdzielczość, proporcje ekranu, FPS, częstotliwość próbkowania i kanały audio, dostępne napisy do filmu, ilość obrazów oraz ścieżka audio pokazu slajdów, odnośnik URL klipu YouTube. Bez problemów można zmienić nazwę danej pozycji czy wybrać ścieżkę audio dla filmu. Niestety, chociaż wczytamy napisy, jednak ich wtapianie i konfigurowanie nie jest możliwe bez dotacji finansowej dla producenta.

Funkcje edycyjne są wywoływane poprzez przycisk umieszczony po prawej stronie każdego materiału załadowanego do listy roboczej. Okno edytora zawiera odmienne możliwości, zależnie od tego, z jakim typem materiału pracujemy. W każdym wypadku możemy skorzystać z prostego playera, w którym można odtwarzać nagrania wideo, pliki audio wraz z wizualizacjami czy pokazy slajdów. Funkcje związane z edycją wideo pozwalają na wycinanie fragmentów filmów, łatwe wyszukiwanie scen, obracanie obrazu i wprowadzanie/konfigurowanie napisów (tylko po zapłaceniu dotacji). Do nagrania audio dodamy wizualizację czy grafikę (program oferuje zestaw gotowych wizualizacji). Pliki audio zmodyfikowane w ten sposób można później zapisać jako wideo i np. opublikować na YouTube. Edycja pokazów slajdów polega na wyborze plików graficznych, konfigurowaniu czasu wyświetlania poszczególnych obrazów, dodawaniu ścieżki dźwiękowej do pokazu oraz zastosowaniu wyświetlania panoramicznego. Program pozwala na łączenie poszczególnych plików wideo lub audio w pojedynczy plik (przycisk w prawym górnym rogu interfejsu), w dodatku pomiędzy częściami zawartymi w pliku wideo stworzonym w ten sposób można wprowadzić efekt przejścia poprzez zanikanie. Po zakończeniu edycji wystarczy wybrać interesujący nas format wyjściowy czy typ docelowego urządzenia, opcjonalnie ustalić parametry wyjścia, po czym rozpocząć konwersję/wypalanie płyty. Format wybieramy za pomocą przycisków/ikonek dostępnych na pasku w dolnej części interfejsu. Można również skorzystać z menu Konwertuj (szybszy dostęp do wszystkich formatów i typów urządzeń).

Freemake Video Converter Portable obsługuje ponad dwieście formatów wejściowych, wspierane są m.in. następujące formaty - wideo: AVI, MP4, MKV, WMV, MPG, 3GP, 3G2, SWF, FLV, TOD, AVCHD, MOV, DV, RM, QT, TS, MTS, dźwięk: MP3, AAC, WMA, WAV, obrazy cyfrowe: JPG, BMP, PNG, GIF. Z pełną listą obsługiwanych formatów źródłowych można zapoznać się po kliknięciu w odpowiednią opcję w menu pomocy. Aplikacja pozwala na zgranie wideo z niezabezpieczonych płyt DVD, można przy tym wybrać określony tytuł/plik wideo na płycie. Materiały zapiszemy w następujących formatach docelowych - AVI, WMV, MP4, HTML5, MKV, FLV, SWF, 3GP, MP3. Warto dodać, że możliwa jest konwersja wideo do audio, pozwalająca na wyodrębnienie ścieżki dźwiękowej z filmu czy klipu muzycznego. Program oferuje również konwersję realizowaną pod kątem odtwarzania materiałów wyjściowych za pomocą urządzeń mobilnych (telefony, smartfony i tablety firm Apple, Samsung, Nokia, BlackBerry, a także ogólnie - urządzenia z Androidem), konsol do gier (Sony Playstation PSP, Vita, PS1, PS2 i PS3, Xbox) oraz urządzeń Apple TV. Przy tworzeniu płyt DVD/Blu-ray aplikacja pozwala na wybranie określonego szablonu menu płyty, wprowadzenie do niego własnego tła oraz edycję tytułów, a także zdecydowanie o właściwościach nagrywanego materiału wideo - proporcjach ekranu, rozdzielczości, standardzie kolorów i kodeku audio. Wspierane są płyty dwuwarstwowe DVD/Blu-ray oraz płyty Mini DVD. Oprócz wypalania na płycie, dane zapiszemy w wybranym katalogu lub stworzymy z nich obraz ISO.

Przed konwersją można wybrać określony profil ustawień jakości wyjścia wideo i audio (w wypadku konwersji pod kątem urządzeń, także model) oraz ustalić katalog docelowy i metodę kodowania (jedno lub dwuprzebiegowa – tylko dla niektórych formatów). W szczegółowych ustawieniach będziemy w stanie ustalić dokładne parametry docelowego pliku, m.in. rozmiary obrazu, kodek oraz bitrate wideo/audio, FPS, liczbę kanałów dźwięku, częstotliwość próbkowania audio. W programie możliwe jest tworzenie i zapisywanie własnych profili ustawień docelowych. Poza tym zapiszemy również projekty konwersji (pliki wczytane do listy roboczej oraz ustawienia). W wybranym momencie można wczytać dany projekt i kontynuować pracę na materiałach do niego wprowadzonych.

Interfejs graficzny Freemake Video Converter Portable jest przejrzysty, nowoczesny i przyjemny dla oka. Obsługa nie powinna sprawiać specjalnych trudności mniej zaawansowanym użytkownikom, chociaż szczegółowe ustawienia formatów wyjściowych będą zrozumiałe tylko dla osób obeznanych w bardziej wymagających zagadnieniach obróbki wideo i audio. W razie problemów, w witrynie producenta można znaleźć zbiór instrukcji oraz samouczki (także odnośniki do turtoriali wideo w YouTube). Niestety, z chwilą tworzenia opisu materiały instruktażowe nie są dostępne w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Wersja portable jest nieoficjalna (producent Freemake Video Converter nie udostępnia takiej edycji). Proces tworzenia wersji przenośnej: uruchamiamy pobrany plik EXE, który odpowiada za ekstrakcję danych z pliku normalnej wersji Freemake Video Converter, podajemy numer wersji, która nas interesuje (można skopiować z Programosów), wybieramy, czy ekstraktor automatycznie pobierze plik instalacyjny narzędzia – opcja Online Installer, czy też skorzysta z instalatora Freemake Video Converter zapisanego na naszym dysku (musi to być instalator offline, nie wymagający połączenia z Internetem – można go pobrać z witryny producenta lub z Programosy stąd), następnie decydujemy o katalogu docelowym tworzonej wersji portable i w końcu przeprowadzamy ekstrakcję. Po jej zakończeniu możemy skorzystać z opcji automatycznego otworzenia katalogu z zapisaną edycją przenośną narzędzia. Aplikacja powinna być od razu dostępna w polskiej wersji językowej (jeżeli nie, język można zmienić w opcjach).

Ograniczenia!
Niektóre funkcje programu (wprowadzanie i konfigurowanie napisów filmowych, dodatkowe szablony menu DVD) są dostępne dopiero po przesłaniu dotacji finansowej dla producenta.

Wymagania!
Aplikacja wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
Freemake Video Converter Portable



Freemake Video Converter Portable 4.1.4.3
Wersja stabilna
0.32 MB | 2014-07-26
przejdź Wersja instalacyjna Freemake Video Converter

Ilość pobrań: 7089 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
Freemake Video Converter Portable
avatararrow
~Grzes | 2017.07.13 11:45
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wyskakuje komunikat , że nie działa na mojej wersji windowsa. Mam windows 10 net.framework 4.0
Freemake Video Converter Portable 4.1.4.3