w
googluj
pl

Pazera Free MKV to AVI Converter Portable 1.4


Pazera Free MKV to AVI Converter Portable – wersja przenośna programu stworzonego przez Jacka Pazerę - Pazera Free MKV to AVI Converter. Program pozwala na konwersję plików wideo zapisanych w formacie MKV (Matroska Video) na formaty wideo AVI lub MPG. Pliki MKV uzyskujemy np. poprzez tzw. rippowanie płyt DVD oraz Blu-ray. Zapisany w ten sposób film cechuje się wysoką jakością wideo oraz może zawierać kilka ścieżek audio czy napisów. Na komputerze nie będziemy mieć specjalnych problemów z odtworzeniem Matroska Video, jednak spora ilość stacjonarnych odtwarzaczy DVD nie obsłuży tego formatu. Sensownym rozwiązaniem jest konwersja MKV na AVI przy użyciu kodeków XviD lub H.264 – większość z nowszych playerów DVD wspiera format AVI oraz podane kodeki. Jeżeli chcemy obejrzeć film przy użyciu starszego odtwarzacza, nie pozostaje nam nic innego, jak przeprowadzić konwersję plików MKV na pliki MPG (MPEG-1/2), które powinny zostać odczytane nawet w dość wiekowym sprzęcie. Dodatkowo Pazera Free MKV to AVI Converter Portable pozwala na ograniczoną konwersję plików wideo zapisanych m.in. w formatach AVI, MP4, WMV, MOV, FLV, MTS, OGM, AMV (konwersja na formaty AVI lub MPG).

Funkcje kodujące/dekodujące Pazera Free MKV to AVI Converter Portable:

• kodowanie strumienia video w plikach AVI przy użyciu kodeków: H.264 (x264), XviD, DivX 3, WMV, MPEG4-FFmpeg, S-Mpeg 4 v. 2, Motion JPEG (MJPEG), HuffYUV,
• kodowanie strumienia video w plikach MPG według standardu MPEG-1 lub MPEG-2,
• kodowanie strumienia audio za pomocą kodeków: MP3 (Lame), MP2, AC3, AAC, WMA, PCM 16-bit,
• kodowanie wielowątkowe, przy wykorzystaniu H.264,
• kodowanie dwuprzebiegowe (zwiększenie jakości wideo i jednoczesne zmniejszenie rozmiarów pliku wyjściowego),
• dekodowanie kodeków A/V stosowanych przy tworzeniu plików MP4: MPEG-4 AVC/H.264, VC-1, XviD, AC3, DTS, AAC, MP3 i innych.

W programie pracujemy zarówno z pojedynczymi plikami, jak i z ich całą serią - konwerter jest w stanie transkodować wiele plików w pojedynczym zadaniu (przetwarzanie wsadowe). Pliki, a także całe katalogi zawierające filmy MKV, można wprowadzać do listy operacyjnej programu w sposób standardowy (opcja Dodaj pliki lub opcja Dodaj folder, ukryta w menu), a także dodawać je za pomocą metody przeciągnij i upuść (przenoszenie obiektów z eksploratora czy pulpitu do listy zadań). Listę roboczą zapiszemy w pliku TXT, a później w razie potrzeby wczytamy ją do programu.

Przed rozpoczęciem konwersji warto ustalić parametry wyjściowe wideo - oprócz wyboru formatu zdecydujemy o kodekach wideo i audio, ilości wątków dla konwersji przy użyciu kodera H.264, bitrate wideo i audio, liczbie klatek na sekundę, proporcjach obrazu, kodowaniu dwuprzebiegowym, częstotliwości próbkowania dźwięku oraz jego głośności i liczbie kanałów, pominięciu strumienia wideo lub audio. Zaawansowane ustawienia wyjścia pozwalają na wybór ścieżki dźwiękowej (ze ścieżek audio osadzonych w MKV), zdefiniowanie rozdzielczości wideo (wparcie dla HD 480p, 720p i 1080p, można także wprowadzać swobodnie własne wartości), wykadrowanie obrazu, usunięcie przeplotu, wprowadzenie parametrów linii poleceń kodera FFmpeg oraz dołączenie znacznika FOURCC do wyjściowego materiału. Program został wyposażony w kilka gotowych profili konwersji o różnych ustawieniach, poza tym zapamiętuje parametry wyjściowe zastosowane przez nas w ostatniej sesji, jak również pozwala na zapis/odczyt profili stworzonych przez użytkownika (pliki INI).

Należy wspomnieć o wyborze docelowego katalogu dla konwertowanych plików, akcjach wykonywanych automatycznie po zakończeniu wszystkich zadań konwersji (wyłączenie programu lub zamknięcie systemu), wyświetlaniu szczegółowych informacji o plikach wideo, możliwości przygotowania pliku wsadowego (plik wykonuje serię zadań dostępnych w liście roboczej w chwili, gdy go stworzyliśmy), a także definiowaniu zasad traktowania plików, które znajdują się w lokacji docelowej przypisanej dla planowanych plików wyjściowych oraz posiadają identyczne jak one nazwy (można nadpisać plik, zmienić jego nazwę albo pominąć konwersję pliku MKV, jeżeli w katalogu docelowym występuje już plik o takiej samej nazwie).

Wersję Portable uruchomimy np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Edycja przenośna nie pozostawia śladów w rejestrze Windows i zapisuje swoje dane tylko we własnym katalogu nadrzędnym, chyba że użytkownik zdecyduje się na inną lokację dla profili konwersji itd.

Interfejs graficzny programu prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem wizualnym. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z podstawową obsługą, jednak niektóre ustawienia wymagają nieco szerszej wiedzy z dziedziny kodowania/dekodowania plików wideo oraz audio. W witrynie Jacka Pazery można zapoznać się z rozbudowanym opisem funkcji narzędzia.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (9 głosów)

Strefa Download programu
Pazera Free MKV to AVI Converter Portable



Pazera Free MKV to AVI Converter Portable 1.4
Wersja stabilna
7.28 MB | 2014-08-04

Ilość pobrań: 5800 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pazera Free MKV to AVI Converter Portable