w
googluj
pl

Wise Care 365 Portable 5.4.9.545


Wise Care 365 Portable to przenośne wydanie Wise Care 365, programu optymalizującego wydajność działania systemu, przeglądarek internetowych i aplikacji oraz służącego do oczyszczania dysku, zacierania śladów aktywności użytkownika w Internecie, naprawy niektórych problemów związanych z bezpieczeństwem komputerowym, a także monitorowania procesów i przeglądania podstawowych właściwości podzespołów PC.

Aplikacja oferuje pięć głównych modułów optymalizacyjnych/oczyszczających. W pierwszym z nich mniej doświadczeni użytkownicy mogą w bardzo prosty sposób przeprowadzić kompleksową optymalizację i jednocześnie oczyszczanie Windows, wystarczy tylko kliknąć w odpowiedni przycisk. Pozostałe moduły odpowiadają za bardziej wybiórcze akcje, związane z poszczególnymi funkcjami programu. Możliwości te zostaną wymienione w dalszej części opisu. Narzędzie wyposażono w harmonogram zadań, dzięki któremu można zaplanować automatyczną optymalizację na wybrane dni i godziny. Ogólna zasada działania programu – wyszukuje on elementy mające wpływ na obniżenie wydajności pracy systemu czy aplikacji, a także pliki zajmujące niepotrzebnie przestrzeń dyskową i dane zagrażające prywatności użytkownika, po czym pozwala na zlikwidowanie tych nieprawidłowości w kilku prostych krokach. Warto dodać, że w ustawieniach aplikacji będziemy w stanie wykluczyć wybrane lokacje czy pliki ze skanowania, a także manualnie skonfigurować szczegółowe zasady wykrywania nieprawidłowości. Producent chwali się, że system skanowania jest dwukrotnie szybszy niż rozwiązania zastosowane w innych popularnych programach z tej samej kategorii – CCleaner i Advanced System Care. Edycję przenośną Wise Care 365 uruchomimy np. z pendrive’a czy dysku zewnętrznego USB, program oczywiście nie wymaga instalacji.

Moduły narzędzia i ich najważniejsze funkcje:

• Kontrola PC – kompleksowa naprawa/optymalizacja, wykrywanie i rozwiązywanie problemów związanych z: zagrożeniami prywatności (prywatne dane przechowywane przez system i przeglądarki internetowe), ustawieniami zabezpieczeń (zapory sieciowej, rejestru, zdalnego pulpitu i innych programów), plikami tymczasowymi czy tzw. plikami śmieciami (zajmują niepotrzebnie miejsce na dysku i często mogą też spowalniać działanie PC), błędnymi wpisami w rejestrze, a także funkcjami i danymi Windows, które niekoniecznie są niezbędne, a za to mają wpływ na wydajność systemu. Aplikacja wyświetla wyniki odzwierciedlające stan sprawności systemu (w skali od 1:10), poza tym zapamiętuje czas ostatniego skanowania i przy kolejnym uruchomieniu przypomina o konieczności przeprowadzenia kolejnej optymalizacji (w wypadku gdy od poprzedniego wykrywania problemów minęło zbyt wiele dni).

• Czyszczenie systemu – podzielono na kilka podmodułów: Czyszczenie rejestru – jak sama nazwa wskazuje - oczyszczanie i naprawa rejestru (dostępne są trzy tryby skanowania: normalny, bezpieczny i pełny, odpowiednią metodę wybieramy w ustawieniach programu), Czyszczenie podstawowe - usuwanie plików tymczasowych/plików-śmieci i śladów aktywności użytkownika, odnosi się do danych zgromadzonych przez Windows, przeglądarki internetowe, aplikacje multimedialne oraz inne programy, Czyszczenie zaawansowane - pozwala na manualne wyszukiwanie plików-śmieci (o wybranych rozszerzeniach) w dowolnej lokacji, Odchudzanie systemu - możemy odinstalować/usunąć zbędne funkcje i dane z Windows (pobrane pliki instalacyjne aktualizacji Windows i programów Microsoftu, dane zapisane jako cache Instalatora Windows, wsparcie dla znaków japońskich, chińskich itd., przykładowe obrazy oraz nagrania audio i wideo (dostępne po instalacji systemu), a także tapety Windows. Moduł System Cleaner oferuje również funkcję Menadżer plików, pozwalającą na wyszukiwanie i usuwanie dużych plików, z których właściwie w ogóle nie korzystamy, tymczasem zajmują one sporą ilość miejsca na dysku. Funkcja ta jest dostępna tylko w komercyjnej wersji narzędzia.

• Optymalizacja systemu – poprawienie wydajności pracy systemu i dysków – podmoduły takie jak: Optymalizacja – wyłączanie nie do końca potrzebnych funkcji Windows (także efektów graficznych), które wymagają więcej od podzespołów PC i tym samym spowalniają działanie systemu i aplikacji, Defragmentacja dysku i rejestru, Programy startowe – menadżer autostartu Windows (zdecydujemy, które programy będą uruchamiane automatycznie wraz z Windows i tym samym zmniejszymy czas potrzebny na rozruch systemu), Menu kontekstowe – zarządzanie wpisami menu kontekstowego Eksploratora Windows (wiele aplikacji dodaje swoje własne opcje do tego menu, aż z czasem staje się ono zaśmiecone, a poza tym jego wywoływanie trwa znacznie dłużej). Ostatnia funkcja jest dostępna tylko dla płatnej wersji programu.

• Ochrona prywatności – kilka podmodułów: Ochrona prywatności – wymazywanie śladów aktywności użytkownika, zapisywanych przez system i przeglądarki internetowe (działa tylko w komercyjnej edycji narzędzia), Wymazywanie dysku – wymazywanie całych woluminów, dane mogą być niszczone/nadpisywane za pomocą kilku różnych metod (zapis danych losowych w pojedynczym cyklu, metoda DoD 5220.22-M w trzech cyklach, metoda Shneiera w 7 cyklach, metoda Guttmanna, oferująca 35 cykli i najwyższy poziom wymazywania), Niszczarka plików – wymazywanie wybranych plików i katalogów przy pomocy podstawowej metody (nadpisywanie przez dane losowe), Generuj hasło – generator haseł, wspiera małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne,

• System monitorowania (spolszczenie nie jest zbyt doskonałe, powinno być raczej - Monitorowanie systemu) – podmoduły takie jak: Monitor procesów – posiada możliwość wyłączania wybranych procesów, Przegląd Sprzętu – podstawowe informacje o procesorze, płycie głównej, pamięci, karcie graficznej, dysku twardym, karcie sieciowej i dźwiękowej,

• Kopia zapasowa i Przywróć (wywoływane poprzez niewielkie przyciski, umieszczone w prawej górnej części panelu wyboru modułów) - aplikacja pozwala na tworzenie backupów rejestru Windows, jeżeli optymalizacja rejestru przyniesie niepożądane skutki w działaniu sprzętu, systemu czy programów, możemy przywrócić poprzedni stan rejestru z wybranej kopii zapasowej. Opcja automatycznego tworzenia backupów jest domyślnie włączona – kopie są wykonywane przed rozpoczęciem optymalizacji. W modułach można także tworzyć punkty przywracania Windows, jak również za ich pomocą przywracać system do poprzedniego stanu.

Interfejs Wise Care 365 Portable prezentuje się bardzo przyzwoicie pod względem wizualnym. Możemy zdecydować się na różne motywy graficzne i kolory wyświetlane jako tło panelu wyboru modułów (obrazki trzeba pobrać z serwera producenta, z poziomu programu). Aplikacja nie powinna być zbyt trudna w obsłudze dla mniej doświadczonych użytkowników, jednak bardziej zaawansowane funkcje wymagają już większej wiedzy o komponentach systemu. Pomoc jest udostępniana jedynie w witrynie producenta (instrukcje otworzymy z poziomu programu) i posiada tylko angielską wersję językową (przynajmniej z chwilą tworzenia opisu).

Uwaga!
Pobrane archiwum z programem należy wypakować do wybranej lokacji, po czym przejść do rozpakowanego katalogu i wybrać plik wykonywalny WiseCare365.exe.
Przy pierwszym uruchomieniu interfejs aplikacji wyświetla się w angielskiej wersji językowej – język można zmienić za pomocą menu Custom i zawartej w nim opcji Languages. Menu umieszczono w prawej górnej części panelu wyboru modułów.

Ograniczenia!
Wersja darmowa posiada kilka ograniczeń w stosunku do komercyjnej wersji Pro, skorzystamy co prawda z wyszukiwania problemów w podmodułach Menadżer plików, Menu kontekstowe i Ochrona Prywatności, ale nie będziemy w stanie przeprowadzić w nich optymalizacji/oczyszczania. Funkcje te zostaną odblokowane dopiero po nabyciu licencji na edycję Pro narzędzia (za pośrednictwem witryny producenta).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (11 głosów)

Strefa Download programu
Wise Care 365 Portable



Wise Care 365 Portable 5.4.9.545
Wersja stabilna
15.13 MB | 2020-02-26
przejdź Wersja instalacyjna Wise Care 365

Ilość pobrań: 6497 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (2)
Wise Care 365 Portable
avatararrow
Jacenty | 2016.03.29 16:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Gdzie jest język polski, nie ma go w archiwum???
Wise Care 365 Portable 4.11.395
avatararrow
~jacenty | 2016.03.29 15:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W tej wersji portable nie ma języka polskiego???
Wise Care 365 Portable 4.11.395