w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 578
Wszystkich postów: 962972
Wszystkich tematów: 159058

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7946 dni
pl

UltraDefrag Portable 7.1.4


UltraDefrag Portable to przenośna wersja programu UltraDefrag – opensource’owego, lekkiego i wydajnego defragmentatora dysków twardych oraz nośników wymiennych. Program wspiera nośniki danych z następującymi systemami plików - FAT12/16/32, exFAT i NTFS. UltraDefrag pozwala zarówno na czystą defragmentację, jak i na dodatkową optymalizację wydajności działania dysków. Dostępne są dwie nadrzędne metody optymalizacyjne - szybka, która scala pofragmentowane pliki i porządkuje dane, a także pełna, skoncentrowana na konsolidacji i/lub organizacji wszystkich plików, niezależnie od stopnia ich rozproszenia na nośniku. Dodatkowo można zastosować funkcję odpowiedzialną tylko za defragmentację i optymalizację pliku MFT (Master File Table). Program korzysta z wydajnych algorytmów analizy dysków, defragmentacji i optymalizacji, przeprowadzając odpowiednie działania na plikach systemowych (np. plik stronicowania, plik hibernacji) oraz ogólnie wszystkich plikach (także archiwach) i katalogach. Operacje realizowane w UltraDefrag są w pełni bezpieczne dla danych użytkownika oraz plików należących do systemu czy rozmaitych aplikacji.

Procesy analizy, defragmentacji i optymalizacji możemy w dowolnej chwili wstrzymać, wznowić albo anulować. Program wyświetla graficzną mapę rejonów dysku, informując za pomocą odpowiednich kolorów o fragmentacji (barwa czerwona) i stanie plików dostępnych w danym obszarze, a także o wykonywanych na nich operacjach. W liście roboczej prezentowane są partycje dysków i nośników wymiennych (po dezaktywacji opcji odpowiedzialnej za ukrywanie tych nośników – dostępnej w menu Działania). Program wyświetla kilka podstawowych informacji o każdej z wykrytych partycji – literę dysku, system plików, stan analizy, defragmentacji i optymalizacji, liczbę całkowitej i wolnej przestrzeni, jak również wartości procentowe wyrażające stopień fragmentacji nośnika i ilość wolnego miejsca dostępnego na dysku. Lista robocza pozwala na przeprowadzanie operacji zarówno na pojedynczych partycjach, jak i na całej ich grupie (po zaznaczeniu większej ich liczby).

UltraDefrag w swoim interfejsie graficznym oferuje najważniejsze funkcje zgodne z przeznaczeniem narzędzia tego typu. Poza tym warto wspomnieć o możliwościach organizowania procesów defragmentacji i optymalizacji pod względem ścieżek, rozmiarów, nazw i dat modyfikacji/otwarcia plików. Inne funkcje to generowanie raportów HTML, aktywacja defragmentacji czy optymalizacji lub specyficznego skryptu programu w trakcie uruchomienia systemu (zwiększa możliwości przenoszenia fragmentów plików), naprawa dysków (narzędzie CHKDSK) oraz dostosowywanie opcji czcionek wyświetlanych w interfejsie (wybór rodziny, stylu, rozmiaru i kodowania).

Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać ze szczegółowych ustawień programu, wywoływanych w domyślnym edytorze plików konfiguracyjnych (w tym wypadku jest to plik LUA), a także z komend linii wiersza poleceń. Z zaawansowanych możliwości należy wymienić – defragmentację wybranych plików i katalogów za pomocą menu kontekstowego Eksploratora Windows (w wersji Portable funkcja musi zostać włączona w ustawieniach), defragmentację dodatkowych strumieni NTFS, stosowanie filtrów wykluczających pliki o wybranych rozszerzeniach spod wpływu operacji wykonywanych przez program, próg ilości fragmentów pliku (poniżej progu defragmentacja nie będzie realizowana), funkcję automatycznego przerwania defragmentacji po upłynięciu określonego interwału czasu, przeprowadzanie defragmentacji tylko w wypadku, gdy stopień defragmentacji nośnika osiągnie wybraną wartość, automatyczne zamknięcie systemu lub przejście w stan hibernacji po wykonaniu zadania przez program, dostosowywanie rozmiarów rejonów dysku wyświetlanych na mapie, a także możliwość zaplanowania automatycznej defragmentacji przy pomocy Harmonogramu zadań Windows.

Wersja Portable przechowuje ustawienia, skrypty i logi tylko we własnym katalogu oraz w jego podkatalogach. Dzięki temu program może być używany na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji. Edycja przenośna nie pozostawia wpisów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny UltraDefrag Portable jest dość minimalistyczny, jednak łatwo odnaleźć w nim wszystkie niezbędne funkcje. Mniej doświadczeni użytkownicy bez problemów opanują podstawowe zasady obsługi programu. Bardziej zaawansowane możliwości (ustawienia konfiguracyjne i komendy wiersza poleceń) wymagają zapoznania się z rozbudowaną dokumentacją, dostępną offline jako plik pomocy (witryna HTML), a także umieszczoną w witrynie projektu (w obu przypadkach brak instrukcji w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Język polski interfejsu aktywujemy poprzez menu Settings i opcję Language.
Program może działać także w systemach Windows Server 2003, 2008, 2008 R2, 2012, jak również w serwerowych wersjach Windows NT 4.0 i Windows 2000.
W witrynie projektu można pobrać wersję programu dla procesorów Intel Itanium oraz wersję Micro, działającą tylko z poziomu wiersza poleceń.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (10 głosów)

Strefa Download programu
UltraDefrag Portable



UltraDefrag Portable 7.1.4
Wersja stabilna 32-bitowa
2.15 MB | 2021-01-31
UltraDefrag Portable 7.1.4
Wersja stabilna 64-bitowa
5.73 MB | 2021-01-31
przejdź Wersja instalacyjna UltraDefrag

Ilość pobrań: 2315 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
UltraDefrag Portable