Bardzo fajnie działa, dzięki temu zapanowałam wreszcie nad czcionkami w kompie i wywaliłam te zbędne bez polskich znaków (wpiszcie sobie 'Zazółć gęślą jaźń' w testowy programu obok 'brownfoxa', to wam wyjdzie). Podstawowa lista zainstalowanych czcionek aktualizuje się automatycznie po uruchomieniu managera, i chyba o to chodziło w pytaniu Blajpiosa. Nie próbowałam tego w opcji z czcionkami z zewnętrznych źródeł, folder systemowy czyta ok. Można odinstalować przez ten program czcionkę zainstalowaną w systemie z zachowaniem kopii bezpieczeństwa (koniecznie zaznaczając opcję). Jest to sposób na to, żeby nie przeciążać systemu plikami - kopię bezpieczeństwa dajemy na nośnik zewnętrzny i gites.
NexusFont 2.6.2.1870
~Ivett | 2013.09.01 16:27
0
Też mam problem ze zrozumieniem sedna problemu przedstawionego przez Blajpios...
NexusFont 2.5.8
~Pedro | 2013.02.04 10:49
0
O rety...! ale kolego masz styl pisania.
Ciężko formułujesz proste pytania. Trudno cię zrozumieć.
Może zadaj je prościej, to ktoś odpisze, bo ja się prawie pogubiłem.
NexusFont 2.5.8
~Blajpios | 2011.11.27 00:10
0
Witam i dziękuję za ten opis - także i dlatego, że ociera się o problem, którego nie mogę rozgryźć. Mam więc nadzieję na pomoc. Owszem, menu chyba można nazwać intuicyjnym, bo na wiele procedur "łatwo się wpada". Niemniej - jednej rzecz nie mogę pojąć "ni cholery" a w tym opisie tutaj jest jakiś ślad podpowiedzi; tyle, że jak na mnie: nazbyt śladowo, nie domyślam się tak na pewno. Mianowicie: jaka jest różnica mięczy "zbiorem" a "biblioteką"? Jeszcze na dodatek, to w bibliotekach mogą być jakieś grupy - a w końcu wszystko domaga się dodawania folderów. Jakąś wskazówką jest zdanie, że "biblioteki aktualizują się automatycznie" - zbiory więc chyba nie aktualizują się. Co to jednak znaczy, że aktualizują się automatycznie?
Jeszcze dodatkowo upewnię się, jeżeli ktoś będzie uprzejmy odpowiedzieć - co do innej rzeczy, czy domyślam się dobrze. "Instalacja z kopiowaniem pliku do systemowego folderu oznacza zaistalowanie na stałe, po restarcie także będzie ta czcionka - ale więc znaczy to obciążenie systemu. Natomiast przy instalacji czcionki zostawienie jej tam gdzie jest lub dodatkowo skopiowanie do jeszcze innego folderu: oznacza czasową instalację, która będzie nieaktywna po restarcie - i przez to system nie jest obciążony, czyż tak? Ale co znaczy w tym wypadku "po restarcie"? Po restarcie Nexusa czy po restarcie systemu?
Z góry dzięki za odpowiedzi, bo wydaje się, że znalazłem dla siebie optymalnego managera, o ile jednak pojmę parę zasad, by faktycznie móc elastycznie tego programu używać...