w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 96
Wszystkich postów: 959259
Wszystkich tematów: 159147

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7995 dni
pl

NexusFont 2.6.2.1870


NexusFont jest to koreańskiej produkcji manager czcionek, posiadający polskojęzyczny interfejs. Program może okazać się przydatny podczas projektowania ulotek, folderów reklamowych czy stron internetowych. Pozwala na proste odnalezienie się w gąszczu fontów zainstalowanych w systemie. Wyświetlane są one na przejrzystej liście, której wygląd możemy dostosować do naszych potrzeb, co pozwala na szybkie wybranie odpowiedniej czcionki.

Menu jest proste i intuicyjne. Wszystkie czcionki możemy dowolnie pogrupować w tzw. zbiory. Korzystając z innych folderów niż systemowy, możemy utworzyć biblioteki, które aktualizują się automatycznie po ich otwarciu. Dodatkowo NexusFont oferuje opcje dodawania i usuwania plików, wyszukiwania duplikatów czcionek, oznaczania ich tagami, drukowania, kopiowania, zmieniania nazwy i eksportowania jako pliki obrazów. Czyli wszystko to, czego wymagamy od managera czcionek.

Ponadto pozwala na odciążenie komputera zbędnymi czcionkami. Gdy NexusFont jest uruchomiony wówczas wszystkie programy, które mają możliwość zmiany czcionki korzystają z bibliotek NexusFont zamiast folderu systemowego.

Program dostępny również w wersji portable.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
NexusFont



NexusFont 2.6.2.1870
Wersja stabilna
2.28 MB | 2015-11-16

Ilość pobrań: 3668 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (4)
NexusFont
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.15 13:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo fajnie działa, dzięki temu zapanowałam wreszcie nad czcionkami w kompie i wywaliłam te zbędne bez polskich znaków (wpiszcie sobie 'Zazółć gęślą jaźń' w testowy programu obok 'brownfoxa', to wam wyjdzie). Podstawowa lista zainstalowanych czcionek aktualizuje się automatycznie po uruchomieniu managera, i chyba o to chodziło w pytaniu Blajpiosa. Nie próbowałam tego w opcji z czcionkami z zewnętrznych źródeł, folder systemowy czyta ok. Można odinstalować przez ten program czcionkę zainstalowaną w systemie z zachowaniem kopii bezpieczeństwa (koniecznie zaznaczając opcję). Jest to sposób na to, żeby nie przeciążać systemu plikami - kopię bezpieczeństwa dajemy na nośnik zewnętrzny i gites.
NexusFont 2.6.2.1870
avatararrow
~Ivett | 2013.09.01 16:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Też mam problem ze zrozumieniem sedna problemu przedstawionego przez Blajpios...
NexusFont 2.5.8
avatararrow
~Pedro | 2013.02.04 10:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
O rety...! ale kolego masz styl pisania.
Ciężko formułujesz proste pytania. Trudno cię zrozumieć.
Może zadaj je prościej, to ktoś odpisze, bo ja się prawie pogubiłem.
NexusFont 2.5.8
avatararrow
~Blajpios | 2011.11.27 00:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam i dziękuję za ten opis - także i dlatego, że ociera się o problem, którego nie mogę rozgryźć. Mam więc nadzieję na pomoc. Owszem, menu chyba można nazwać intuicyjnym, bo na wiele procedur "łatwo się wpada". Niemniej - jednej rzecz nie mogę pojąć "ni cholery" a w tym opisie tutaj jest jakiś ślad podpowiedzi; tyle, że jak na mnie: nazbyt śladowo, nie domyślam się tak na pewno. Mianowicie: jaka jest różnica mięczy "zbiorem" a "biblioteką"? Jeszcze na dodatek, to w bibliotekach mogą być jakieś grupy - a w końcu wszystko domaga się dodawania folderów. Jakąś wskazówką jest zdanie, że "biblioteki aktualizują się automatycznie" - zbiory więc chyba nie aktualizują się. Co to jednak znaczy, że aktualizują się automatycznie?
Jeszcze dodatkowo upewnię się, jeżeli ktoś będzie uprzejmy odpowiedzieć - co do innej rzeczy, czy domyślam się dobrze. "Instalacja z kopiowaniem pliku do systemowego folderu oznacza zaistalowanie na stałe, po restarcie także będzie ta czcionka - ale więc znaczy to obciążenie systemu. Natomiast przy instalacji czcionki zostawienie jej tam gdzie jest lub dodatkowo skopiowanie do jeszcze innego folderu: oznacza czasową instalację, która będzie nieaktywna po restarcie - i przez to system nie jest obciążony, czyż tak? Ale co znaczy w tym wypadku "po restarcie"? Po restarcie Nexusa czy po restarcie systemu?
Z góry dzięki za odpowiedzi, bo wydaje się, że znalazłem dla siebie optymalnego managera, o ile jednak pojmę parę zasad, by faktycznie móc elastycznie tego programu używać...