LEO Privacy Guard to słynny program służący do kompleksowej ochrony prywatności danych w urządzeniu przenośnym z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS). Ma mnóstwo funkcji i w rzeczywistości jest to raczej zbiór narzędzi, aniżeli tylko jedno - zatem to rozwiązanie typu all-in-one, czyli "wszystko w jednym". I powiemy od razu: jest tak wspaniałe, że musicie je koniecznie zainstalować i sami się przekonać o jego potencjale! Damy tylko takie porównanie, że jeśli narzędzia przeznaczone do blokowania dostępu do wybranych aplikacji (które są super) są jak granaty, to LEO - LEO jest jak bomba atomowa.
LEO jednym tapnięciem zeskanuje nasz system, a dokładniej: aplikacje, zdjęcia oraz filmy, i umożliwi podjęcie natychmiastowych działań zabezpieczających. W wypadku aplikacji oznacza to, że "LEW" zaoferuje nam zablokowanie dostępu do niektórych z nich (ale można zablokować dowolne, wszystkie - to my rozkazujemy), natomiast w wypadku zdjęć i filmów wskaże katalogi z tymi danymi i pozwoli je ukryć. Rezultat będzie taki, że próba otworzenia, dajmy na to, Gmaila, zakończy się koniecznością podania skonfigurowanego przez nas wcześniej hasła. Samo hasło określamy zaraz po pierwszym uruchomieniu LEO. Może być rysowanym wzorem albo wstukiwanym 4-cyfrowym kodem PIN. Opcjonalne jest przy tym skonfigurowanie pytania zabezpieczającego. Każdorazowe uruchomienie LEO bądź zablokowanych za jego pośrednictwem aplikacji wymagać będzie podania hasła. W razie potrzeby zmienimy zarówno hasło, jak i pytanie zabezpieczające, w interfejsie tego narzędzia.
Chowanie multimediów również działa szybko, a nawet - błyskawicznie. Ale czy skutecznie? Tak, a w dodatku przyjaźnie dla użytkownika. Pliki są bowiem niewidoczne w zewnętrznym eksploratorze (sprawdziliśmy), ale można je zobaczyć w interfejsie LEO. Musimy przyznać, że fakt zintegrowania przeglądarki graficznej robi wrażenie. Co ciekawe, poszczególne obrazy można też w tym trybie usunąć z pamięci. A wracając jeszcze do ekranu blokady aplikacji - też można go ukryć. Brzmi dziwnie, ale to prawda. Przykładowo, aby zobaczyć ekran blokady i móc odblokować np. Facebooka, trzeba będzie najpierw (zależnie od naszych preferencji) trzy razy tapnąć w odcisk palca, widoczny na ekranie, w ciągu sekundy. Autorzy pomyśleli przy tym o warstwie estetycznej: całe narzędzie zbudowano na bazie Material Design, zaś tematykę graficzną ekranu blokady możemy wybrać spośród dostępnych online (pobierzemy je w ramach oddzielnych aplikacji z Google Play).
Opisaliśmy właściwie tylko ułamek właściwości tego super-narzędzia. Może ono jeszcze mnóstwo rzeczy! Może zrobić zdjęcie osoby, która 3-krotnie podała złe hasło. Posiada opcję mającą przyspieszyć działanie systemu (chodzi tu jednak o naiwną manipulację pamięcią RAM, cóż...). Pozwala zarządzać aplikacjami przez ich odinstalowanie czy utworzenie backupu ich plików instalacyjnych (APK), które można potem przywrócić, czyli ponownie zainstalować. Oferuje jeszcze m.in. funkcje antykradzieżowe - bez konieczności logowania się do specjalnej strony WWW pozwala zdalnie sterować utraconym urządzeniem; zablokować wszystkie aplikacje czy namierzyć urządzenie na mapie. Jakby tego było mało, umożliwia nadzorowanie wykorzystania transferu internetowego na wykresie oraz przez ustalenie miesięcznego limitu danych i z alertem o przekroczeniu skonfigurowanego pułapu.
LEO to jeden z najpotężniejszych programów dostępnych dla systemu Android. Jedyne, co w nim dziwi, to to, że wyświetla reklamy, których nie da się usunąć przez wykupienie jakiejś wersji PRO. Naprawdę, dziwny zwierzak...
Uwaga! Aby zablokować odinstalowanie tej aplikacji przez osobę trzecią, należy przejść do ustawień i wybrać zaawansowaną ochronę. Czyli: wybieramy "App Lock" na ekranie głównym, następnie dotykamy ikony ustawień znajdującej się w pasku narzędzi, a na koniec zaznaczamy "Advanced protection". Po przekierowaniu do ustawień systemowych związanych z dostępem do funkcji administracyjnych, wybieramy "Aktywuj".
Ograniczenia! Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Dodatkowe motywy graficzne ekranu blokady dostępne są za darmo, ale trzeba je pobrać z Google Play w ramach oddzielnych aplikacji.
Wymagania! Android 4.0 i nowsze
Producent: Leomaster
Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program: Twoja ocena: - 7 użytkowników:
-/5
Ocena:4.6 (7 głosów)
Strefa Download programu LEO Privacy Guard
LEO Privacy Guard dla Android
2019-06-29
Ilość pobrań: 740 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1
dodaj do ulubionych0
UdostepnijPowiadamiacz
Program LEO Privacy Guard dodało do ulubionych: 0 użytkowników
Aby dodać program do ulubionych zaloguj się lub załóż bezpłatne konto.
Udostępnij program LEO Privacy Guard
Skopiuj poniższy kod HTML i wklej na swoją stronę/bloga
Skopiuj poniższy kod BBCode i wklej na forum dyskusyjnym