w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 586
Wszystkich postów: 962977
Wszystkich tematów: 159060

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7946 dni
pl

DiagAxon Portable 2.3


DiagAxon Portable – przenośna wersja darmowego programu DiagAxon, który pozwala na diagnozowanie stanu połączeń z wybranymi adresami IP/nazwami hostów (za pomocą polecenia ping), śledzenie trasy pakietów (przy użyciu polecenia traceroute), a także wyszukiwanie otwartych portów na komputerze czy serwerze dostępnym w sieci lokalnej albo w Internecie.

Jak widać, funkcje DiagAxon są dość podstawowe (może z wyjątkiem skanowania portów), ale przynajmniej nie ma konieczności wpisywania komend i adresów IP/nazw hostów z wiersza poleceń. Za pomocą interfejsu graficznego DiagAxon możemy w wygodny sposób uruchomić wcześniej wymienione rodzaje testów i następnie zapoznać się z ich wynikami. Program oferuje listę przeznaczoną na adresy IP/nazwy hostów (oczywiście potrafi tłumaczyć nazwy hostów na IP i na odwrót). Umieszczamy w niej kolejne pozycje i w razie potrzeby wybieramy którąś z nich do przeprowadzenia testów. Wpisy pozostaną w liście po zamknięciu i ponownym uruchomieniu DiagAxon. Niestety, nie jest możliwe wykonywanie testów z użyciem wielu adresów IP/nazw hostów naraz.

W razie potrzeby skonfigurujemy kilka ustawień. Dla polecenia ping będą to: liczba wysyłanych powtórzeń żądania, rozmiar buforu transmisji, obecność flagi w pakietach. Przy poleceniu tracert możemy wybrać maksymalną liczbę przeskoków oraz zdecydować, żeby program nie rozpoznawał nazw hostów i ograniczył się do wyświetlania adresów IP w wynikach. Z kolei przed uruchomieniem skanowania portów ustalimy rozmiar tej operacji, wybierając zakres portów, na którym zostanie przeprowadzona analiza. Na uwagę zasługuje także możliwość zdefiniowania limitu czasu oczekiwania na odpowiedź (tzw. timeout). Ustawienie znajdziemy w karcie Ogólne, należącej do okna otwieranego poprzez przycisk Parametry. Z kolei w ostatniej karcie tego okna (Sieć) - wyświetlane są podstawowe właściwości naszego połączenia sieciowego: lokalny adres IP, adres MAC karty sieciowej, nazwa komputera i użytkownika, typ połączenia, nazwa domeny, nazwy serwerów DNS.

Wersja Portable przechowuje ustawienia oraz listę adresów IP/nazw hostów tylko we własnym katalogu głównym. Dzięki temu jest całkowicie przenośna i możemy używać jej na różnych komputerach z taką samą konfiguracją, korzystając z programu np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny DiagAxon Portable nie jest zbyt efektowny wizualnie, ale został dość dobrze rozplanowany pod względem dostępu do wszystkich istotnych funkcji. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć kłopotów z obsługą narzędzia, o ile posiadają pewne pojęcie o poleceniach ping, tracert oraz skanowaniu portów. Twórcy programu nie przygotowali pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Sposób ustawienia polskiej wersji językowej dla interfejsu – klikamy w przycisk Parameters, w wywołanym oknie przechodzimy do karty General, wybieramy Polish dla opcji Language, klikamy w przycisk Zastosuj.

Skanowanie portów przeprowadzamy na własne ryzyko, ponieważ nie jest to czynność uznana za do końca legalną (przynajmniej bez odpowiedniego upoważnienia).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
DiagAxon Portable



DiagAxon Portable 2.3
Wersja stabilna
0.7 MB | 2015-05-01
przejdź Wersja instalacyjna DiagAxon

Ilość pobrań: 207 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
DiagAxon Portable
avatararrow
tele02 | 2015.03.15 21:48
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
CYTAT 1;
[Skanowanie portów przeprowadzamy na własne ryzyko, ponieważ nie jest to czynność uznana za do końca legalną (przynajmniej bez odpowiedniego upoważnienia).]

CYTAT 2; > (od producenta)
[Geneosoft Team:
Strona powstała w celu promocji naszego oprogramowania przeznaczonego dla administratorów sieci komputerowych.

W zakładce Oprogramowanie można zapoznać się z opisem naszych programów:
- GuardAxon -łatwy w obsłudze program do szyfrowania / deszyfrowania plików i tekstu
oraz obliczenia sum kontrolnych.
- LogAxon -serwer odbierający pułapki SNMP i komunikaty Syslog wysyłane przez urządzenia sieciowe.
- WmiAxon -pozwala na dostęp do zasobów komputera przy użyciu standardu WMI.
- AuditAxon -umożliwia wykonanie zdalnego audytu oprogramowania komputerów.
- ClockAxon -przeprowadza synchronizację zegara komputera z czasem wzorcowym pobranym z GPS
i udostępnia go jako serwer SNTP.
- TimeAxon -synchronizuje zegar komputera z czasem wzorcowym, jaki udostępnia serwer SNTP.
- DiagAxon -program zawierający narzędzia diagnozujące sieć ping, traceroute i skanowanie portów.]

DiagAxon 2.2 > jest więc 1-m z 7-miu programów, udostępnianych
bezpłatnie i całkowicie LEGALNIE przez producenta !.

Być może to REDAKCJA - ma coś do ukrycia ?.
DiagAxon Portable 2.2