w
googluj
pl

AppLock 2.8.10


ico
Załóżmy, że używasz w swoim smartfonie/tablecie z systemem Android aplikacji typu Gmail. Prawdopodobnie nie chciałbyś, aby ktoś przeczytał Twoje e-maile. Jeśli jednak chciałbyś komuś swoje urządzenie na chwilę pożyczyć - to co możesz zrobić, aby mieć pewność, że Gmail nie zostanie nawet otworzony? Odpowiedź jest banalnie prosta: znajdujesz i instalujesz aplikację, która zakłada na programy blokady. Nie martw się: sam ustalasz hasło do odblokowania i sam ustalasz jakich programów blokada ma dotyczyć. I wiesz co? Właśnie znalazłeś taką aplikację blokującą inne aplikacje na Twoje życzenie. Nazywa się AppLock. Zobaczmy zakres jej możliwości.

Wraz z jej pierwszym uruchomieniem, poproszeni zostaniemy o utworzenie hasła. Hasło będzie potrzebne do otwierania AppLocka oraz odblokowywania zablokowanych aplikacji. Następnie będziemy mieć możliwość wpisania adresu e-mail, który ma nas dodatkowo zabezpieczać. Twórcy zalecają wykonanie tego kroku, choć można go pominąć.

Po chwili ujrzymy właściwy interfejs programu. Znajdziemy w nim dwa panele z opcjami, a przede wszystkim listę wszystkich naszych aplikacji. Aplikacje podzielono na dwie sekcje. W górnej mamy te najważniejsze dla naszego bezpieczeństwa. Lista ta jest zależna od urządzenia i zainstalowanych aplikacji, ale może wyglądać tak (wraz z opisem prezentowanym przez AppLock):
• Interfejs sytemu - zablokuj przeglądanie ostatnio używanych aplikacji,
• Menedżer zadań - zapobieganie odinstalowaniu lub wymuszonemu zatrzymaniu aplikacji,
• Połączenia przychodzące - spraw, aby inne osoby nie mogły odbierać połączeń przychodzących,
• Sklep Google Play - zapobieganie zainstalowaniu i odinstalowaniu aplikacji,
• Ustawienia - zapobieganie odinstalowaniu lub wymuszonemu zatrzymaniu aplikacji,
• Zainstaluj/Odinstaluj - zapobieganie zainstalowaniu i odinstalowaniu aplikacji.

Następna sekcja, oczywiście o wiele dłuższa, zawiera resztę aplikacji znajdujących się na naszym urządzeniu. Bez względu na przynależność do tej czy drugiej sekcji, blokada aplikacji opera się na prościutkim geście tapnięcie w suwak obok nazwy aplikacji. To wszystko. I odbywa się natychmiastowo.

W górnym pasku interfejsu mamy dostęp do kolejnych funkcji. Prawie wszystkie są jednak dostępne dopiero w wersji płatnej - ale to nie do końca prawda, bo jest sposób na ich używanie za darmo; o tym nieco dalej. Są to m.in. funkcje sejfów na zdjęcia i filmy, opcja tworzenia profilów, blokad czasowych lub lokalizacji, aktywacja klawiatury losowej czy nawet możliwość ukrycia AppLocka. To świetne dodatki.

Jeśli chodzi o ustawienia, możemy wybrać tapetę dla ekranu hasła (z naszych zasobów), zmienić typ hasła na hasło-wzór czy skonfigurować e-mail zabezpieczający (o czym była mowa na wstępie) wraz z określeniem pytania i odpowiedzi dla jeszcze większego bezpieczeństwa. Dolny pasek daje z kolei możliwość odświeżenia listy z aplikacjami, szybkiego zablokowania wszystkich aplikacji, a także ich przeszukania.

Twórcy w ciekawy sposób podeszli do płatności za funkcje dodatkowe. Możemy nie mieć reklam i nie mieć funkcji Premium za darmo; to raz. Ale dwa: za darmo możemy mieć funkcje Premium, o ile zdecydujemy się na wyświetlanie reklam w formie albo banera, albo pełnoekranowej. Do tego trzecia możliwość: jest subskrypcja, czyli opcja płatna, ale oznacza zero reklam i maksimum funkcji.

AppLock to proste i intuicyjne narzędzie do blokowania aplikacji wraz z ekstra funkcjami sejfów czy tworzenia profili. Ogólnie: świetna aplikacja.

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje aplikacji są dostępne po wykupieniu subskrypcji: 2,99 zł na miesiąc albo 9,40 zł na rok. Ale możemy mieć funkcje Premium, jeżeli zdecydujemy się na wyświetlanie reklam.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
AppLock



AppLock dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 1111 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (6)
AppLock
avatararrow
~Daru$ | 2016.07.11 20:34
9 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam!
Mam problem, mianowicie miałem kilka zdjęć wrzuconych do schowka, jednak telefon padł mi całkowicie, a po podłączeniu go do kompa w celu przesłania danych, nigdzie nie widzę owych zdjęć. Gdzie one są zapisane, wie ktoś?
AppLock
avatararrow
~narika | 2015.11.18 12:02
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z takich chroniących aplikacji mogę polecić jeszcze LEO Privacy Guard. Dzięki opcji Safe Box mogłam zabezpieczyć swoje zdjęcia i smsy hasłem. Wreszcie mam spokój od znajomych przeglądających zawsze "o jedno zdjęcie za dużo" :)
AppLock
avatararrow
~zibi | 2015.07.10 11:18
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
tylko nie wiem jak przenieść folder szyfrujący na kartę SD może ktoś pomoże bo mi miejsca brak
AppLock
avatararrow
~west | 2014.12.26 16:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo dobry program tworca wielkie dzieki
AppLock
avatararrow
MaTi | 2014.08.14 13:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@justyna, spróbuj w takim razie aplikacje:
http://programosy.pl/program,android-lockdown-pro.html
AppLock
avatararrow
~justyna | 2014.08.14 12:03
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
mi niestety on nie działa, kiedyś działał teraz nie a pisze że applock włączony nie wiem co sie dzieje, sprawdzałam w ustawieniach i nic :(
AppLock