w
googluj

TimeLock 1.0.27


ico
Czy chcesz zmienić swoje urządzenie mobilne z Androidem w sejf? ...Być może to pytanie zabrzmiało niepoważnie. Jak to: sejf? Cóż, możliwe, że ktoś wpadł na pomysł umieszczenia wewnątrz obudowy smartfona czy tabletu kartki z listą swoich haseł. Nie chodzi jednak w tym momencie o pomysły związane z jakąś wymyślną manipulacją hardware'em, ale oczywiście o software. Twórcy aplikacji przyzwyczaili nas już do tego, że ich pomysły nie znają granic. A dlatego właśnie wspomniałem o sejfie, bo taką możliwość da Ci instalacja aplikacji o nazwie TimeLock. Podgrzeję jeszcze atmosferę stwierdzając, że twórcy aplikacji reklamują ją jako chroniąca nasze bezpieczeństwo w sposób jedyny w swoim rodzaju i unikalny na skalę światową.

A zatem? TimeLock to aplikacja-sejf, która z jednej strony jest zwykłym zegarem, ale z drugiej strony - po odpowiednim ustawieniu wskazówek - otwiera się przed nami i daje dostęp do zdjęć i filmów, które do tej aplikacji wcześniej zaimportowaliśmy.

TimeLock działa w następujący sposób. Na samym początku, jak na sejf przystało, ustawiamy hasło. Czynimy to przesuwając wskazówki zegara. Gdy wyłączymy i włączymy ekran w trakcie ustalania hasła, wskazówki zostaną ustawione w wartości domyślnej. Po ustaleniu hasła, powtarzamy je dla ostatecznego zatwierdzenia, a potem przechodzimy do ekranu głównego aplikacji. Początkowo jest pusty, a panel nawigacyjny udostępnia tylko 2 opcje: zmiany ustawień aplikacji oraz wyboru typu mediów do zaimportowania: zdjęcie/film z pamięci urządzenia lub zdjęcie/film wykonane od ręki. Po wykonaniu tego kroku ujrzymy plik na półce aplikacji; półki zaś przyporządkowane są do dat. Musimy uważać, gdyż po zaimportowaniu pliku pojawi się okno z pytaniem czy plik źródłowy ma być skasowany. Oczywiście jeśli TimeLock ma być prawdziwym sejfem, plik źródłowy kasujemy.

Kolejne uruchomienie aplikacji przywita nas zegarem wskazującym aktualny czas. W lewym górnym rogu mamy ikonę dzwonka. Po jej dotknięciu będziemy mogli ustawić czas alarmu. Szkoda, że wskazówka nie jest zbyt precyzyjna; nie mamy możliwości ustawienia alarmu co do minuty, lecz wedle predefiniowanych wartości co 12 minut. (Z drugiej strony można uznać funkcję alarmu jako rzecz, która ma odwieźć uwagę od prawdziwej funkcji zegara). O ustalonej porze oczywiście usłyszymy alarm; wyłączymy go ponownie dotykając ikony. Nie alarm jest jednak ważny: ważne jest to, co w sercu - w sercu tego zegara. Po dotknięciu środka tarczy, wskazówki się wyzerują i będziemy mogli ustawić je tak, jak to sami wcześniej zdefiniowaliśmy. Po błędnym ustawieniu lub nie zrobieniu tego w ogóle, wskazówki ponownie pokażą aktualny czas. Zaś po dobrym "wpisaniu kodu" znajdziemy się w omówionym oknie aplikacji. Czyli w sejfie.

Wśród ustawień aplikacji mamy m.in. możliwość aktywowania jej auto-destrukcji. Oznacza to, że po 5-krotnej nieudanej próbie zalogowania się do aplikacji, sejf z naszymi plikami zostanie zniszczony przy pomocy... bomby atomowej, a mówiąc poważnie: pliki będą po prostu skasowane. Kolejną ciekawą, ale już płatną, opcją jest tzw. "Security Package" ("Paczka bezpieczeństwa") - dzięki niej będziemy mieć katalog chroniony hasłem oraz funkcję, dzięki której ktoś, kto poda błędne hasło, będzie miał zrobione zdjęcie przy pomocy przedniego aparatu (o ile taki w urządzeniu posiadamy).

TimeLock to rzeczywiście nietuzinkowy sposób na zabezpieczenie naszych zdjęć/filmów. Ci, którzy znają tę aplikację, będą musieli ustawić wskazówki - inni z kolei funkcjonalności aplikacji mogą się nigdy nie domyślić, choć nazwa aplikacji może ich na to naprowadzić. Czy pliki są dobrze przechowywane? Gdy w Androidzie znajdziemy plik z naszego sejfu to nie będzie się go dało otworzyć. Tak samo jest, gdy plik będziemy chcieli obejrzeć przy użyciu stacjonarnego Windowsa; oznajmi się nam, że plik jest uszkodzony.

My jednak będziemy wiedzieć, że wcale nie jest uszkodzony. Jest po prostu w naszym sekretnym sejfie.

Ograniczenia!
Część funkcji (które nie są jednak koniecznie potrzebne przy zwykłym użytkowaniu) wymaga wykupienia wersji pełnej za 3,92 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
TimeLock



TimeLock dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TimeLock