w
googluj
pl

SoundHound


ico
SoundHound to jedna z najsłynniejszych na świecie aplikacji mobilnych do identyfikowania utworów muzycznych. To jest tak: słuchasz sobie czegoś przypadkowego w radiu, internecie czy na mieście z jakiegoś głośnika; podoba Ci się ta muzyka, więc chcesz wiedzieć, co to za wykonawca czy tytuł utworu i... jeśli masz aplikację taką, jak SoundHound, wtedy po parunastu sekundach możesz wiedzieć, co usłyszałeś, a do tego możesz poznać rekomendacje muzyczne bazujące na podobnych brzmieniach. To nie wszystko, gdyż możesz przecież nawet nie mieć już dostępu do tego odtwarzanego utworu albo nie zdążyłeś włączyć SoundHound czy po prostu nie miałeś akurat przy sobie telefonu, ale: pamiętasz linię melodyczną, którą ciągle rozbrzmiewa w Twojej głowie - w tej sytuacji SoundHound proponuje... nucenie! Tak, a co najważniejsze, po zanuceniu też możliwe jest odnalezienie utworu!... Opiszmy więc bliżej funkcjonowanie wersji SoundHound przygotowanej dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.

Program jest gotowy do użycia bez względu na to, czy jesteśmy połączeni z internetem, czy nie. Gdy jesteśmy offline, wówczas nagrany dźwięk zostanie po prostu przechowany, a jego analiza nastąpi wtedy, gdy będziemy online (ręcznie wybieramy dany materiał do analizy). Samo identyfikowanie składa się z dwóch etapów. Najpierw nagrywamy dźwięk (odpowiednią funkcję uruchomimy z ekranu startowego), potem aplikacja przesyła go do internetu w celu analizy. Pamiętać jednak należy o podstawowym ograniczeniu aplikacji, nie tylko tej, ale i podobnych. Mianowicie: nie rozpozna ona każdego utworu, gdyż utwór musi być w pewnym sensie znany, nagrywany przez mikrofon dźwięk powinien być zaś jak najczystszy (zredukujmy szumy, hałasy wokół; jeśli to możliwe). Aplikacja współpracuje z serwisem Midomi.com i jeśli piosenki nie ma w tym serwisie, to SoundHound da negatywny wynik analizy.

Program umożliwia przesłuchanie dokonanych przez nas nagrań i usunięcie ich w zakładce z oczekującymi wyszukiwaniami w trybie offline. Próba odtworzenia tych samych nagrań w trybie online oznaczać będzie przejście do ich analizy. Jeśli analiza odniosła pożądany skutek, na ekranie zobaczymy listę wyników; dany utwór może być w końcu wykonywany przez wielu wykonawców. Po wyborze danej kompozycji będziemy mogli dodać ją do ulubionych, kupić ją przez Amazona (jeśli dysponujemy taką możliwością), udostępnić jej dane, a co najciekawsze: posłuchać próbki. To nie wszystkie skróty dostępne z jednego ekranu informacji o utworze: można też poczytać o wykonawcy, wyszukać tekst piosenki (tj. automatycznie przejść do rezultatów wyszukiwarki Google w naszej domyślnej przeglądarce internetowej) czy uruchomić piosenkę w Spotify (ale musimy mieć już mieć Spotify zainstalowane). Jakby tego było mało, dostępne mogą być filmy z utworem, a obejrzymy je w wewnętrznym odtwarzaczu SoundHound.

Możliwe jest założenie konta przez e-mail lub Facebooka, dzięki czemu będziemy mogli synchronizować dane między urządzeniami, zachować historię wyszukiwań i ulubione. Niemniej korzystać można z aplikacji anonimowo. Zatem, ogólnie rzecz biorąc, będzie ona świetnym narzędziem do identyfikacji muzyki, jeżeli nasz gust celuje w te popularniejsze gatunki.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Można założyć konto przez e-mail lub Facebooka, co pozwoli np. na synchronizację danych między urządzeniami.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
SoundHound



SoundHound dla Android
2014-06-18

Ilość pobrań: 72 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SoundHound