w
googluj

Fancy Switcher 1.3.3


ico
Czy masz już może dość tradycyjnego menedżera zadań? Czy chciałbyś włączać aplikacje w nowatorski i oryginalny sposób? A może lubisz swojego systemowego menedżera, ale chciałbyś tylko zmienić sposób zarządzania ostatnimi aplikacjami i przemieszczania się pomiędzy nimi? Jeżeli tylko posiadasz urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android - stanie się to możliwe dzięki aplikacji Fancy Switcher!

Główna wartość Fancy Switchera polega na szybkim przełączaniu się pomiędzy aplikacjami przy pomocy specjalnego panelu, zwanego Smart-Slider, uruchamianego przy pomocy gestu. Dzięki temu będziesz mógł się przełączyć do poprzedniej aplikacji poprzez zwykłe przesunięcie palcem po ekranie: rozpoczynając z lewego albo prawego boku (do wyboru), a kończąc na boku przeciwległym.

Tylko wyobraź sobie taką sytuację - kolejno:
• czytasz obcojęzyczną książkę, załóżmy że używasz do tego celu aplikacji EbookDroid,
• napotkałeś słowo, którego nie rozumiesz, a chcesz zrozumieć, więc je zaznaczasz,
• w tym momencie chciałbyś szybko znaleźć tłumaczenie tego słowa, ale jak to zrobić? Musisz oczywiście uruchomić odpowiedni program, np. Tłumacza Google'a (pomijam tu możliwości EbookDroid). Wklejasz słowo i już, gotowe - znasz polskie tłumaczenie słowa, którego nie rozumiałeś,
• a teraz najważniejsze: aby powrócić do EbookDroida nie musisz używać systemowego menedżera zadań, bo wystarczy, że wykonasz szybki gest przesunięcia palcem wzdłuż ekranu i już! Znowu czytasz książkę!,
• gdy znowu będziesz chciał poznać znaczenie jakiegoś słowa, to po jego skopiowaniu do schowka wystarczy ponownie użyć gestu związanego z funkcją Smart-Slider: jedno śmignięcie palcem po ekranie przeniesie Cię do Tłumacza Google'a itd.

Fancy Switcher nie jest jednak ograniczony tylko do przełączania nas między aktualną i poprzednią aplikacją. Gdy po uruchomieniu Smart-Slidera przejedziemy palcem z powrotem do punktu wyjścia, wówczas otworzy się latający panel Fancy Switchera - latający, bo widoczny na tle aplikacji uruchomionej w danej chwili. Z tego miejsca możemy zarządzić większą liczbą programów, a nawet "zabijać" ich proces.

Należy pamiętać, że okienko Smart-Slider trzeba najpierw aktywować w ustawieniach, gdyż domyślnie jest wyłączone. Do sposobu funkcjonowania Smart-Slidera, a raczej do sposobu, w jaki ono się otwiera, trzeba się przyzwyczaić, gdyż nie otwiera się ono intuicyjnie. Znamy to: używanie każdego launchera otwieranego przy użyciu gestu związanego z jakimś bokiem ekranu prędzej czy później spowoduje, że nieopatrznie zamiast tego launchera włączymy jakąś funkcję w programie, w którym właśnie jesteśmy. Ale wszystko jest kwestią wprawy, dlatego nie należy się zrażać.

Po zainstalowaniu, pierwsze uruchomienie pokaże nam możliwości Fancy Switchera w formie standardowego tutoriala, tzn. kilku obrazków wraz z opisem, co możemy zrobić. Ten pokaz slajdów zobaczymy tylko na początku, gdyż późniejsze uruchomienia przeniosą nas od razu do głównego interfejsu aplikacji. Od teraz swoją aktywność Fancy Switcher oznajmi nam też w pasku powiadomień Androida, tym samym dając szansę szybkiego otwarcia swego głównego interfejsu.

Po przejściu do ekranu głównego zobaczymy (domyślnie) listę naszych ostatnio używanych aplikacji w formie okien ustawionych od lewej do prawej; od ostatnio używanych do tych używanych jeszcze wcześniej. Możemy je przesunąć, by przejść do najstarszych. Jednocześnie każde okienko oznaczone jest kolorem zielonym bądź czerwonym. Zielony oznacza, że aplikacja działa w tle; czerwony - przeciwnie.

Na ekranie Fancy Switchera zobaczymy też ikony odpowiedzialne kolejno za:
• przejście do systemowego menedżera zadań i pamięci RAM,
• oczyszczenie pamięci RAM z aktywnych procesów aplikacji (w rezultacie każde okienko w Fancy Switcherze oznaczone będzie czerwonym kolorem),
• otworzenie ekranu ustawień; w miejscu tym możemy zdecydować czy chcemy w ogóle aktywować aplikację i pozwolić jej zbierać zrzuty ekranowe aplikacji i aktywować funkcję Smart-Slider; jak wyżej wspomniano: jeśli się na to zdecydujemy, wówczas o działaniu Fancy Switchera powiadomieni będziemy w systemowym pasku.

Możliwości spersonalizowania Fancy Switchera jest tak dużo, że warto dłużej zatrzymać się przy ich opisie. Możemy w ustawieniach zmienić m.in. wygląd głównego ekranu aplikacji poprzez określenie koloru górnego i dolnego (tworzy się wtedy deseń), wyłączyć z listy aplikacji te, które nie są już aktywne i szczegółowo zdefiniować zachowanie Smart-Slidera poprzez ustawienie lewego albo prawego boku, z którego jest uruchamiany czy zdefiniowanie poziomu czułości koniecznej do jego otwarcia; możemy także ustawić Fancy Switchera jako naszego głównego przełącznika aplikacji i menedżera zadań - wówczas naciśnięcie sprzętowego przycisku odpowiedzialnego za ostatnie procesy ukaże nam właśnie okno Fancy Switchera. Jak wspomniano, opcji jest wiele, a w dodatku spora ich część dostępna jest w wersji pełnej, tu zwanej Gold. Płatna wersja da nam m.in. dostęp do większej liczby ostatnich aplikacji, gdyż wersja podstawowa umożliwia tylko przełączanie się pomiędzy 5 programami.

Fancy Swithcer działa jak zwykła aplikacja i w ogóle nie zmienia wystroju naszego głównego launchera ani menedżera zadań. Daje nam przy tym dodatkowy sposób na przełączania się między programami, które używamy. Z jednej strony może (ale nie musi - sami to definiujemy w ustawieniach) trwale zastąpić nasz systemowy przełącznik aplikacji, z drugiej zaś daje innowacyjną funkcję nazwaną Smart-Slider. Warto ją przetestować, gdyż otwarcie ostatnio używanej aplikacji jest o wiele szybsze niż poprzez standardowy menedżer zadań. A gdy tylko do tego specyficznego sposobu przełączania się przyzwyczaimy - już nigdy z niego nie zrezygnujemy.

Ograniczenia!
Dostęp do wszystkich ustawień aplikacji jest płatny. Wersja pełna kosztuje 6,24 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Fancy Switcher



Fancy Switcher dla Android
2014-04-02

Ilość pobrań: 7 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fancy Switcher