Jeżeli używasz smartfona lub tabletu z systemem operacyjnym Android to bardzo prawdopodobne, że Twoją aplikacją odpowiedzialną za pobudkę czy jakikolwiek inny alarm jest systemowy Zegar. To rzeczywiście świetna aplikacja, ale podobnie, jak ma to przeważnie miejsce z innymi systemowymi i domyślnymi aplikacjami - jej funkcje są dość ograniczone. Jeżeli naprawdę jesteś z Zegara zadowolony - to nie czytaj dalej. Jeśli natomiast chciałbyś poznać budzik z o wiele bardziej zaawansowanymi funkcjami, np. koniecznością podania prawidłowego wyniku dodawania, aby budzik wyłączyć czy informujący nas o pogodzie na nowy dzień, a na dodatek posiadający piękne widgety - AlarmPad to coś w sam raz dla Ciebie. Czytaj więc dalej!
Interfejs aplikacji ma dwie zakładki: jedna odpowiada za alarmy aktywne, a drugie za nieaktywne. Przemieszczanie się między nimi jest natychmiastowe. Każda z zakładek przedstawia nam listę zdefiniowanych alarmów. Te aktywne mają ikony zegara w kolorze niebieskim - tak samo jest z ikonami zegarów w widgetach aplikacji; ale o samych widgetach w dalszej części tego opisu. Dany alarm zawiera szereg informacji: kiedy nastąpi i czy jest jednorazowy, czy powtarzalny (aktywowany o tej samej porze), a także naszą wiadomość skierowaną do nas.
Po dotknięciu danego alarmu pojawią się informację z nim powiązane i wcześniej zdefiniowane, a także panel z ikonami-funkcjami, które oznaczają kolejno:
• wyłączenie alarmu i jego przeniesienie do zakładki zawierającej listę alarmów nieaktywnych; gdy zaś w tej chwili przejdziemy do zakładki z nieaktywnymi, ten właśnie wyłączony alarm będzie miał już otwarty panel z funkcjami, dzięki czemu w razie pomyłki będziemy mogli szybko odwrócić nasze działanie i przywrócić alarm do zakładki z aktywnymi,
• skasowanie alarmu - to działanie bezpowrotne,
• edycję alarmu - o tym już za chwilę!,
• odtworzenie alarmu - bardzo przydatna funkcja natychmiastowego przetestowania skonfigurowanego alarmu.
Zajmijmy się sekcją odpowiedzialną za ustawienie danego alarmu, czyli za trzecią ze wspomnianych wyżej funkcji. Po tapnięciu w ikonę edycji wyświetli się nam panel, w którym możemy ustawić:
• dokładną datę i czas alarmu, jak i aktywować jego powtarzanie,
• wiadomość, która wyświetli się w trakcie alarmu; może to być dowolny tekst, np. motywujący nas do zadania: "Czas biegać!" itp.,
• dodatkowe informacje, mające się wyświetlić: pozdrowienia, obecny czas, prognozę pogody, wydarzenia z terminarza,
• dźwięk alarmu albo utwór muzyczny; pierwsza opcja przenosi nas do tych samych ustawień, które dostępne są w systemowym Zegarze, zaś dzięki opcji drugiej ustawić możemy dowolny utwór poprzez nasz odtwarzacz muzyczny lub inny program, który się automatycznie wyświetli na naszym ekranie (jest to ściśle zależne od tego, jakie aplikacje mamy już zainstalowane),
• opcje powiadomienia: wibrację, kontynuację odtwarzania dźwięku alarmu już po wyłączeniu alarmu, delikatne zwiększanie poziomu głośności, odtwarzanie informacji związanych z alarmem poprzez zdefiniowany w ustawieniach aplikacji syntezator mowy (możliwe jest korzystanie tylko z języka angielskiego), a także dodatkowe pytanie o potwierdzenie wyłączenia alarmu,
• opcję odtwarzania wiadomości po alarmie,
• sposób wyłączenia alarmu: tapnięcie i przesunięcie, przyciski, zagadka matematyczna.
Do omówienia jest jeszcze sam panel nawigacyjny aplikacji. Z jego poziomu możemy ustawić alarm przed danym wydarzeniem z naszego kalendarza i to przy pomocy odpowiedniego znacznika, którym opisane jest wydarzenie w terminarzu. Znacznik ten musi być poprzedzony znakiem hash, czyli "#", np. "#zakupy" (oczywiście pomijając znaki cudzysłowu). Ustawiamy liczbę minut przed wydarzeniem, kiedy alarm ma być uruchomiony, i wiadomość do wyświetlenia się - i gotowe? Tak, jeśli zależy nam na czasie, ale jeśli zależy nam na dokładniejszej konfiguracji to mamy taką możliwość. Druga ikona w panelu nawigacyjnym to szybkie utworzenie zwykłego alarmu, zaś trzecia ikona oznacza przejście do ustawień.
AlarmPad jest pięknie wykonany. Ma mnóstwo ciekawych funkcji, które w ciekawy sposób mogą wspomóc nasze poranne wstawanie. W dodatku powyższy opis nie zawarł dwóch kolejnych zalet aplikacji. Po pierwsze: ma mnóstwo szczegółowych ustawień (chodzi o oddzielny tryb Settings, a nie o ustawienia wyżej już wymienione), a po drugie: ma fajne widgety. Widgety te - informując m.in. o pogodzie czy o zbliżających się wydarzeniach z terminarza - dają przy tym jednodotykową szansę włączenia i wyłączenia danego alarmu.
Czy więc można chcieć od aplikacji-alarmu czegoś więcej? Chyba nie, dlatego naprawdę warto zainstalować AlarmPad!
Uwaga! Aktualnie aplikacja jest w wersji beta, czyli - zdaniem producenta - nie jest stabilna. Jednak w czasie testowania nie napotkano błędów uniemożliwiających komfortowe korzystanie z aplikacji.
Ograniczenia! Część funkcji jest niedostępna w wersji bezpłatnej. Ponadto wyświetla ona reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wykupienie wersji pełnej - za 4,99 zł - da nam dostęp do wszystkich ustawień aplikacji i uwolni nas od reklam. Prócz tego należy pamiętać, że część funkcji, która dostępna jest już w wersji podstawowej, wymaga połączenia się z internetem, aby np. możliwe było pobranie informacji nt. prognozy pogody.
Wymagania! Android 2.3 i nowsze
Producent: Ricardo Lage
Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program: Twoja ocena: - 1 użytkowników:
-/5
Ocena:4 (1 głosów)
Strefa Download programu AlarmPad
AlarmPad dla Android
2015-07-06
Ilość pobrań: 77 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0
dodaj do ulubionych0
UdostepnijPowiadamiacz
Program AlarmPad dodało do ulubionych: 0 użytkowników
Aby dodać program do ulubionych zaloguj się lub załóż bezpłatne konto.
Udostępnij program AlarmPad
Skopiuj poniższy kod HTML i wklej na swoją stronę/bloga
Skopiuj poniższy kod BBCode i wklej na forum dyskusyjnym