w
googluj
pl

Caregiver 1.1931


ico
Caregiver jest aplikacją mobilną umożliwiającą zorganizowanie harmonogramu przyjmowania leków - nie tylko dla samego siebie, ale nawet dla całej rodziny. Użytkownik może określić rolę swoją oraz innych osób: opiekuna albo pacjenta. Jednocześnie pozna właściwości przyjmowanych środków oraz dowie się, jakie zachodzą między nimi interakcje, dzięki czemu uniknie potencjalnie szkodliwych oddziaływań. Ten wspaniale zaprojektowany program - z opcjami doboru wielkości czcionki oraz rodzaju(!) interfejsu (nie chodzi o sam motyw graficzny) - wydano na urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Przejdźmy od razu do rzeczy. W chwili pisania tego tekstu jest to aplikacja w wersji beta, co może oznaczać, że nie zadziała zgodnie z naszymi oczekiwaniami. I rzeczywiście: umożliwia rejestrację za pośrednictwem adresu e-mail, lecz na 3 próby założenia konta, ani razu nam się to nie udało (za każdym razem aplikacja się zawieszała). Mimo wszystko, można z niej korzystać w alternatywny sposób i opiszemy ją w dalszej części właśnie na takim przykładzie. Działanie programu nie różni się wtedy, zasadniczo, od metody polegającej na wcześniejszej rejestracji poprzez e-mail; bądź co bądź - są to 2 możliwe sposoby korzystania z Caregivera. Mówimy zaś o "rejestracji", ponieważ metoda alternatywna także jest w istocie rejestracją. Związana jest ściśle z dostępem do internetu - nawet w wypadku tworzenia anonimowego konta (nazywanego tu kontem gościa), musimy być online. W trybie offline nie uruchomimy aplikacji, ale w trybie offline będziemy mogli z niej korzystać, przynajmniej do pewnego stopnia, gdy już takie konto założymy. A jeżeli Caregivera uruchomimy z kontem gościa, wówczas podamy na początku tylko swoje imię oraz wybierzemy awatar. ...Uff, tyle słowem potrzebnego wstępu. Co dalej?

Program wyposażono w szeroką gamę funkcji. Najważniejsza: jeśli chodzi o harmonogram przyjmowania leków, udostępniane są nam 2 sposoby dodawania leku do późniejszego monitorowania: przez wpisanie nazwy bądź zeskanowanie kodu kreskowego z opakowania. Określimy częstotliwość dawkowania: ilość (wielkości co 0,25) oraz powtarzalność (dzienna, tygodniowa, miesięczna) - przy czym wskażemy, w razie potrzeby, tylko wybrane dni tygodnia (np. poniedziałek, środa, piątek, niedziela). Do tego podamy czas przyjmowania (np. 7:00), a następnie ogólne parametry kuracji, tzn. datę zakończenia bądź czas trwania. Harmonogram zobaczymy w formie listy na ekranie głównym albo we wbudowanym kalendarzu. Po przejściu do ustawień globalnych otrzymamy możliwość zdefiniowania sygnału powiadomień (to może być np. krótki dźwięk i wibracja) oraz czynności, z którymi będą one powiązane. Tych ostatnich jest aż 8.

Jednocześnie możliwe jest prowadzenie wielu kont na raz i do każdego przypiszemy właściwe im leki. My możemy być "opiekunem", a inne osoby "podopiecznymi" - i możemy nadzorować przyjmowanie przez nich leków. Nasz ekran główny nawiąże bowiem do leków podopiecznych i podpowie, że np. dziadek najbliższy lek ma przyjąć dopiero jutro. To świetna opcja tym bardziej, że nasz podopieczny (właśnie babcia czy dziadek) może przecież nawet nie móc korzystać z urządzenia mobilnego. My za to zyskamy pewność, że dobrze nadzorujemy przebieg ich leczenia. (Tak więc program nadaje się do użytku w rodzinie, natomiast po utworzeniu kont nieanonimowych, posłużyć będzie mógł do tworzenia relacji lekarz-pacjent, czyli użytku także na odległość). Ponadto w aplikacji odnajdziemy listę leków z wyszukiwarką działającą w czasie rzeczywistym (po wpisaniu paru znaków już otrzymamy wyniki). Program w skondensowany sposób pokaże nam wpływ wybranego środka na prowadzenie pojazdów, picie alkoholu czy karmienie piersią.

Caregiver ma wielki potencjał i rysuje się przed nim świetlana przyszłość. Mówimy to, ponieważ jego producent ma już na swoim koncie udane aplikacje, których idee, w gruncie rzeczy, zawarł również w omawianej (chodzi o wpływ leków na prowadzenie pojazdów itd. - przed chwilą wymieniliśmy). Podkreślmy jednak, że faza beta w tym wypadku jest odczuwalna. Oprócz (pewnie chwilowego, ale jednak) problemu z założeniem konta poprzez adres e-mail: przy wpisywaniu nazwy leku w trybie online otrzymamy podpowiedzi, ale nie za bardzo dopracowane, bo widać w nich... znaczniki HTML.

Uwaga!
Aplikacja jest w wersji beta, więc może nie działać stabilnie itp.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail bądź anonimowo (jako gość, ale przez internet) jest wymagana. Do dalszego funkcjonowania tryb online nie jest wymagany cały czas; wszystko zależy od wykorzystywanych przez nas funkcji.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Caregiver



Caregiver dla Android
2018-08-05

Ilość pobrań: 56 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Caregiver