w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 747
Wszystkich postów: 964490
Wszystkich tematów: 159739

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7965 dni

Jeskola Buzz Build 1503


Jeskola Buzz to program pełniący rolę rozbudowanego wirtualnego studia muzycznego. Zawiera w sobie funkcje trackera i syntezatora oraz korzysta z architektury opartej na wtyczkach (w programie określanych jako „maszyny”). Aplikacja jest modularna, poszczególne urządzenia tworzą jeden zespół, dzięki czemu można na wiele sposobów łączyć wybrane efekty i instrumenty.

Każda „maszyna” to obiekt wytwarzający lub modyfikujący dźwięk. Wtyczki te są odpowiednikami urządzeń, jakie możemy znaleźć w normalnym studiu muzycznym. Sygnał dźwiękowy syntezowany jest za pomocą maszyn określanych w programie jako „generatory”. W ich skład wchodzą - syntezatory, generatory noise, samplery oraz trackery (obsługa wielu patternów). Dźwięk modyfikowany jest poprzez „efekty”, do których zaliczają się m.in. przestery, filtry, delay’ie oraz wtyczki masteringu. Aplikacja pozwala także na używanie pluginów VST/VSTi, DirectX/DXi, i DirectX Media Objects jako swoich generatorów i efektów. Niektóre z nowszych wtyczek nie należą do dwóch głównych kategorii maszyn (np. Peer Machines, Recorders, edytory Wavetable, silniki skryptów). Wtyczki są używane również na sygnale wyjściowym programu, najczęściej wykorzystywane sterowniki w tym wypadku to ASIO, DirectSound i MME. Buzz korzysta z MIDI, natywnie albo poprzez wybrane rozszerzenia, jednak niektóre możliwości MIDI w programie są ograniczone lub związane ze sobą w jedną funkcję.

Jeskola Buzz zgromadził wokół siebie liczną społeczność, wywodzący się z niej twórcy mieli wpływ np. na powstanie pluginów VST, czy DirectX. Na stronie społeczności można znaleźć kolekcje maszyn (jest zestaw dla początkujących) oraz kursy, które pozwalają nauczyć się np. obsługi programu lub wykonywania nowych wtyczek.

Aplikacja reaguje w czasie rzeczywistym na każdą zmianę wprowadzaną przez nas do tworzonej muzyki. W przeciwieństwie do wielu programów pełniących funkcję wirtualnego studia muzycznego, Buzz ma niewielkie wymagania sprzętowe, powinien działać sprawnie nawet na starszych komputerach. Obsługa aplikacji wymaga posiadania wiedzy o studyjnym tworzeniu muzyki, jednak gdy już opanujemy podstawy, dalsze korzystanie z Buzz staje się coraz bardziej intuicyjne. Interfejs graficzny na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt nowocześnie, dostępne są jednak skórki poprawiające wygląd programu.

Ze względu na swoje rozbudowane funkcje, modularność oraz niskie wymagania sprzętowe, Jeskola Buzz powinien przypaść do gustu użytkownikom poszukującym dobrego wirtualnego studia muzycznego. Program jest bezpłatny i ma silne wsparcie społeczności, przyciąga to do niego wiele osób chcących tworzyć muzykę za pomocą komputera.

Uwaga!
Strona społeczności programu, skąd można pobrać wtyczki oraz samouczki znajduje się pod tym adresem: http://www.buzzmachines.com

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework 4.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Jeskola Buzz



Jeskola Buzz Build 1503
Wersja stabilna
7.88 MB | 2016-02-12
Jeskola Buzz Build 1503
Wersja rozwojowa 64-bitowa
6.51 MB | 2016-02-12

Ilość pobrań: 1068 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Jeskola Buzz