w
googluj
pl

Honeyview Portable 5.53


Honeyview Portable – przenośne wydanie darmowej przeglądarki graficznej Honeyview. Program pozwala na wygodne przeglądanie serii fotografii czy innych obrazów cyfrowych, które są dostępne w wybranym katalogu (jednym z dwóch określonych przez nas). Przeglądarkę wyposażono w wydajne algorytmy renderowania i przetwarzania grafiki. Możliwe jest manualne wyświetlanie kolejnych obrazów lub uruchomienie automatycznego pokazu slajdów. W każdym wypadku będziemy w stanie przeglądać grafikę w oknie aplikacji lub w trybie pełnego ekranu. W programie możemy także przeprowadzić konwersję wybranego obrazu na inny format (JPG, PNG, WEBP, BPG) oraz wykonać kilka prostych akcji edycyjnych na grafice (obracanie, kadrowanie, zmiana rozmiarów, dodanie kolorowej obwoluty). Oprócz tego możliwe jest szybkie ustawianie obrazu jako tła pulpitu, kopiowanie, przenoszenie (także do schowka systemowego) i usuwanie plików graficznych, odczytywanie metadanych EXIF oraz danych geolokalizacyjnych zdjęć, jak również otwieranie obrazu w zewnętrznym edytorze graficznym.

Honeyview wspiera cały szereg formatów obrazów cyfrowych – JPG, PNG, BMP, GIF (także animowane), TIFF, TGA, PSD (Adobe Photoshop), JPEG 2000(JP2, J2K), JPEG XR/HD Photo (JXR, WDP, HDP), Adobe Digital Negative (DNG), DDS, WebP oraz PCX. Ponadto obsługiwane są różne formaty RAW (tworzone przez aparaty fotograficzne) - DNG, CR2, CRW, NEF, NRW, ORF, RW2, PEF, SR2 i RAF. Godne uwagi jest wsparcie dla archiwów ZIP/CBZ, RAR/CBR, ALZ, EGG, LZH, TAR, 7Z, HV3, CAB oraz ISO. Dzięki niemu możemy przeglądać obrazy zawarte w archiwach bez konieczności ich wcześniejszej dekompresji. Formaty CBZ i CBR są często wykorzystywane do przechowywania skanów komiksów, także miłośnicy powieści graficznych powinni być zadowoleni z obsługi tego rodzaju plików. W razie potrzeby można skojarzyć wybrane formaty obrazów z programem (będą w nim otwierane automatycznie).

Obrazy przeglądamy trochę podobnie jak w standardowej Przeglądarce fotografii systemu Windows. Można korzystać z panelu nawigacyjnego, który pozwala na przechodzenie do następnych czy poprzednich grafik, powiększanie albo pomniejszanie widoku oraz obracanie obrazu. Możliwe jest również nawigowanie czy kontrolowanie zoomu przy pomocy skrótów klawiaturowych oraz przycisków i scrolla myszki. Kolejne funkcje to: zakładki prowadzące do naszych ulubionych obrazów, sortowanie grafik według ich podstawowych właściwości (nazwa, rozmiar, typ, data modyfikacji), losowe wyświetlanie obrazów, przeskakiwanie o 10 grafik wprzód lub wstecz oraz przechodzenie do następnych/poprzednich katalogów lub archiwów w wybranej lokacji. W Honeyview można zastosować kilka efektów i filtrów graficznych na przeglądanych obrazach – skorzystamy z negatywu, kompensacji gammy, odbicia lustrzanego, przenikania oraz wyostrzania. Dostępne są także opcje przeźroczystości i wyboru metody interpolacji (biliniowa, bikubiczna, Lanczos). Warto wspomnieć o regulacji czasu wyświetlania pojedynczej grafiki w pokazie slajdów oraz możliwości wyboru efektu przejścia pomiędzy kolejnymi slajdami. Przydatnym rozwiązaniem jest moduł eksploracyjny, w którym przeglądamy listę i miniaturki obrazów obecnych w wybranym folderze, a następnie szybko wczytujemy wybrany obraz do okna głównego Honeyview. Ustawienia widoku odpowiadają za dopasowanie rozmiarów obrazów do skali obszaru wyświetlania grafiki, prezentowanie obrazów w ich oryginalnym rozmiarze, rozciąganie grafiki do szerokości interfejsu Honeyview, a także jednoczesne pokazywanie dwóch sąsiadujących ze sobą obrazów (tylko wtedy, gdy są dość wąskie i mieszczą się w oknie programu).

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest w pełni przenośna i może działać z zachowaniem tej samej konfiguracji na różnych komputerach, np. z poziomu nośników wymiennych (pendrive, dysk zewnętrzny itd.). Wydanie Portable nie ingeruje w rejestr Windows, chyba że skojarzymy formaty plików graficznych z opisywaną przeglądarką obrazów.

Interfejs Honeyview Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Można wybrać kolor i obraz tła wyświetlanego pod grafikami, ustalić barwę paska tytułowego i ramki okna programu, a także zdecydować się na automatyczne ukrywanie panelu nawigacyjnego oraz paska menu. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć szczególnych problemów z opanowaniem obsługi aplikacji. Niestety, nie przygotowano żadnych instrukcji, ale zawsze można odwiedzić forum dostępne poprzez witrynę autorską, w którym znajdziemy dział poświęcony Honeyview (forum jest anglojęzyczne).

Uwaga!
Sposób ustawienia języka polskiego dla interfejsu - klikamy prawym przyciskiem myszki w obszarze widoku grafiki, w wywołanym menu kontekstowym wybieramy opcję Configuration, następnie w otwartym oknie ustawień przechodzimy do sekcji Language, wybieramy Polish z rozwijalnej listy i klikamy w przycisk Ok. Zmiana języka interfejsu wymaga ponownego uruchomienia programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (7 głosów)

Strefa Download programu
Honeyview Portable



Honeyview Portable 5.53
Wersja stabilna
5.57 MB | 2024-07-15
przejdź Wersja instalacyjna Honeyview

Ilość pobrań: 987 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Honeyview Portable