w
googluj
pl

Google Web Designer Portable 1.2.1.0121 Beta


Google Web Designer Portable – przenośne wydanie darmowego programu firmy Google, który pozwala na projektowanie interaktywnych, animowanych komponentów multimedialnych w celu zamieszczenia ich na stronach WWW (np. jako reklamy dostosowane do Google Ads). Program nie wymaga znajomości kodu - tworzenie i edycja obiektów, zarządzanie regułami animacji, kontrolowanie zdarzeń i interakcji komponentów są realizowane w trybie WYSIWYG, zaś kod dla naszego projektu jest generowany automatycznie. W razie potrzeby możemy jednak pracować z HTML5, stylami CSS, JavaScriptem czy językiem XML (na ich bazie tworzone są wszystkie komponenty). Praca odbywa się w edytorze obsługującym kolorowanie składni oraz podświetlanie i auto-uzupełnianie kodu. Firma Google zapewnia, że treści multimedialne przygotowane za pomocą Google Web Designer będą wyświetlane prawidłowo, bez problemów z kompatybilnością, na ekranach PC, tabletów, smartfonów itd. Program oferuje funkcje podglądu projektu w przeglądarkach Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Internet Explorer. Poza tym nasze dzieło możemy opublikować lokalnie albo na Google Drive czy też przesłać je do DoubleClick Studio. Projekty są zapisywane tylko w plikach HTML. Przy publikacji lokalnej będziemy w stanie np. utworzyć z dodatkowe archiwum ZIP z projektem, jak również wbudować pliki JS i CSS w stronę HTML. Właściwe wersje Google Web Designer zostały przygotowane dla systemów Windows, Linuks oraz Mac OS X.

Przy tworzeniu nowego projektu możemy zdecydować się na jego ogólny szablon. Do dyspozycji są typowe wzorce Google Ads (baner, reklama rozwijalna oraz pełnoekranowa), a także strona HTML lub zespół takich stron, arkusz stylów CSS, skrypt JavaScript oraz dokument XML. W wypadku formatów Google Ads można wybrać ich środowisko (np. DoubleClick, AdWords, Generic), ustalić ich wymiary, jak również zdecydować o trybie zastosowanej animacji (opcja dostępna również dla szablonu „HTML ze stronami”). W programie będziemy w stanie pracować z wieloma projektami jednocześnie (otwierane w osobnych kartach), poza tym możliwe jest również wprowadzanie komponentów na różne strony pojedynczego projektu.

Google Web Designer pozwala na wprowadzanie wielu komponentów interaktywnych i multimedialnych do projektu, skorzystamy z obiektów takich jak: Obszar do kliknięcia, Gest, Dotknij, by zadzwonić, Galeria przesuwana, Nawigacja po galeriach, Galeria obrotowa, Galeria 360 stopni, Wideo, YouTube, Dźwięk, Mapa, ramka iFrame. Elementy można grupować oraz przypisywać do nich określone zdarzenia, następujące m.in. w razie wykonania danej akcji myszką, dotknięcia elementu, obrócenia urządzenia mobilnego i wiele innych. Możliwe jest skorzystanie z elementów i zdarzeń niestandardowych, wprowadzanych przez użytkownika (wymagana znajomość kodu). Elementy są układane w osobnych warstwach, ukrywanych albo blokowanych w razie potrzeby. Panel animacji pozwala na szybkie tworzenie i kontrolowanie sekwencji klatek obrazu, zarówno w trybie podstawowym, jak i bardziej zaawansowanym (tutaj można pozycjonować warstwy i zdarzenia na osi czasu). Przy pomocy panelu oczywiście odtworzymy animacje, także w formie zapętlonej.

Zestaw narzędzi edycyjnych obejmuje funkcje takie jak: zaznaczanie elementów, transformacje wybranego obiektu, obracanie i przesuwanie obiektów 3D, nadawanie etykiet, tworzenie grafiki wektorowej przy użyciu „pióra”, wprowadzanie tekstu, wypełnianie kolorem lub gradientem, obracanie sceny 3D, narzędzia „rączka” i zoom. Wiele z wymienionych narzędzi oferuje dodatkowe parametry, np. dla pióra będą to różne barwy kreski i wypełnienia, różne rozmiary kreski, tworzenie i usuwanie punktów zakotwiczenia. Menu edycji pozwala na wycinanie, wklejanie i kopiowanie elementów projektu, a także na wielopoziomowe cofanie i ponawianie zmian oraz dodawanie czy usuwanie klatek kluczowych z osi czasu animacji. Oprócz tego dostępne są opcje wyświetlania linijek mierniczych, siatki 3D, konturów oraz etykiet elementów, przyciągania obiektów (do siatki 3D czy innych elementów), wyrównywania i rozmieszczania ich na planie projektu, jak również szybkiego przełączania się do głównych widoków 3D.

Panel ulokowany z prawej strony interfejsu zawiera szereg modułów odpowiedzialnych za dostosowanie koloru (kanały RGB i kanał Alfa), zdefiniowanie rozmaitych właściwości obiektu, wprowadzanie wybranych komponentów z listy dostępnych, przeglądanie i dodawanie zdarzeń, analizowanie i wprowadzanie stylów CSS oraz eksplorowanie biblioteki zasobów (np. obrazy, materiały wideo/audio) i dołączanie do niej nowych plików. Warto wspomnieć również o opcji importu zasobów.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogu zawartym w jej folderze głównym. Przez to jest całkowicie przenośna i może być używana z zachowaniem tej samej konfiguracji na różnych PC, działając np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Google Web Designer Portable jest bardzo przyjemny dla oka i dobrze rozplanowany pod względem dostępu do istotnych funkcji. Mniej doświadczeni użytkownicy raczej będą musieli skorzystać z instrukcji przygotowanych przez support Google, by móc swobodnie korzystać ze wszystkich zalet programu (nawet w trybie WYSIWYG). Instrukcje są dostępne w polskiej wersji językowej.

Wymagania!
Wymagania Google Web Designer:
Przynajmniej procesor Pentium 4 oraz 2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB),
Rozdzielczość ekranu - zalecana: 1280 x 1024 px, minimalna: 1024 x 768 px.
Dostęp do Internetu jest wymagany podczas pierwszego uruchomienia programu oraz korzystania z pomocy.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Google Web Designer Portable



Google Web Designer Portable 1.2.1.0121 Beta
Wersja rozwojowa
47.6 MB | 2015-03-19
przejdź Wersja instalacyjna Google Web Designer

Ilość pobrań: 432 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Google Web Designer Portable