w
googluj

Zangi 4.4.4


ico
Zangi to komunikator mobilny dostępny na urządzenia z Androidem (tej wersji się teraz przyjrzymy) oraz iOS. Jest konkurentem dla takich programów, jak Skype czy Viber, aczkolwiek w przeciwieństwie do nich nie posiada dedykowanej aplikacji dla komputerów stacjonarnych. Co więc oferuje? Przede wszystkim wideo-rozmowy w HD (720p) z opcją jednoczesnego pisania wiadomości tekstowych, a także połączenia telefoniczne w "krystalicznie czystej" jakości dźwięku - producent zachwala, że działa dobrze nawet w 2G/EDGE i przy prędkościach od 8KB/s wzwyż! Cała komunikacja przebiega bezpłatnie poprzez internet w ramach społeczności zarejestrowanych użytkowników. Niemniej aplikacja umożliwia także nawiązywanie połączeń telefonicznych do dowolnych numerów, a to w systemie pre-paid. Usługa nosi nazwę Zangi-Out. Za pakiet trzeba zapłacić od 20 do 80 dolarów. Stawka w Polsce to ok. 10 groszy za 1 minutę połączenia. Początkowo użytkownik nie otrzymuje żadnej kwoty ani darmowych minut na próbę.

Po pierwszym uruchomieniu komunikatora trzeba podać swój numer telefonu, po czym określimy hasło dostępu. Potem otrzymamy drogą SMS-ową 4-cyfrowy kod PIN, który trzeba będzie wpisać w ciągu 90 sekund. Po weryfikacji naszego numeru, znajdziemy się we właściwym interfejsie komunikatora i będziemy już mogli z niego korzystać. Zaproponowane nam zostanie wysłanie (SMS-em lub e-mailem) zaproszeń do korzystania z Zangi. Wiadomo: czym więcej naszych kontaktów będzie korzystać z tego komunikatora, tym lepiej. Jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie programu, to w trakcie pisania wiadomości tekstowych można udostępniać sobie pliki: zdjęcia, filmy, a także lokalizację. W ustawieniach globalnych wpłyniemy m.in. na tło chatu, a jeśli jesteśmy leworęczni to dostosujemy pod siebie również jego orientację; jest też kilka rzeczy związanych z wyświetlaniem własnego statusu, a także opcja blokowania niechcianych kontaktów. Ogólnie: opcji jest malutko.

Interfejs aplikacji jest czysty i przejrzysty; zbudowano go na podstawie Material Design i jest dynamiczny. Zangi nie oferuje jednak mnóstwa ustawień ani możliwości nawet małej personalizacji. Pod tym względem jest to w gruncie rzeczy prosty komunikator. Nie zapominajmy, że główny nacisk kładzie się w nim na jakość przekazu audio i wideo - jeśli zatem jesteście szczególnie zainteresowani tą właśnie cechą, to jak najbardziej, zdecydowanie polecamy wypróbować. Bo coś nam się zdaje, że nowe opcje przyjdą z czasem, a tymczasem HD będziemy mieć już na stanie.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez podanie numeru telefonu jest wymagana. Możliwe jest doładowanie konta usługi Zangi-Out kwotą 20, 40 albo 80 dolarów za pośrednictwem PayPala na stronie internetowej producenta, co w efekcie umożliwi wykonywanie połączeń telefonicznych do osób spoza Zangi; 1 minuta połączenia w wypadku Polski kosztuje ok. 10 groszy. Dostępne są paczki z naklejkami; płatne, ale np. po udostępnieniu Zangi na Facebooku otrzyma się je za darmo.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Zangi



Zangi dla Android
2018-03-23

Ilość pobrań: 68 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Zangi