w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 590
Wszystkich postów: 964738
Wszystkich tematów: 159888

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7967 dni

Tinybeans 3.3.0


ico
Tinybeans to aplikacja mobilna umożliwiająca prowadzenie pamiętnika pierwszych miesięcy i lat życia naszego dziecka (bądź dzieci). Została wydana na urządzenia z systemem operacyjnym Android i to ją poniżej opiszemy, choć są też wersje dla iOS oraz internetowa - na Tinybeans.com.

Aby móc z programu korzystać, trzeba się zarejestrować. Wprowadzone informacje będą synchronizowane z serwerem i pamiętnik będzie można docelowo przeglądać również np. z poziomu wspomnianej aplikacji WWW. Dostępne są zaś 2 metody rejestracji w Tinybeans: logowanie za pośrednictwem konta na Facebooku albo podanie adresu e-mail (a także imienia i nazwiska). Po przejściu do właściwego interfejsu zobaczymy prosty kalendarz na bieżący miesiąc. Pierwsze, co należy zrobić, to dodać do pamiętnika dziecko. W formularzu podamy imię, nazwisko, płeć i datę jego/jej urodzenia; ustawimy zdjęcie profilowe. Następnie, po tapnięciu w wybrany dzień w widoku na kalendarz, otrzymamy możliwość wprowadzenia "kamienia milowego", tekstu, filmu albo zdjęcia związanego z dzieckiem.

"Kamień milowy" to w Tinybeans szczególnie istotne wydarzenie w życiu malucha. Aplikacja udostępnia listę czynności, jakie dziecko opanowuje, przykładowo, w miesiącach 3-6 swojego życia. To może być np. fakt, że okazuje już wyraźne podekscytowanie z powodu jakiegoś zdarzenia. My, rodzice, zaznaczymy takie "zadanie" jako wykonane w danym dniu. W efekcie otrzymamy możliwość przeglądu samej chronologii sukcesów dziecka (tzn. bez naszych zwykłych wpisów); program przeznacza na to specjalną stronę.

Dodany wpis może zostać udostępniony w serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter). Kluczowe wpisy oznaczymy jako ulubione, by mieć do nich szybszy dostęp. Jest też opcja pokazu slajdów, bazująca na zdjęciach dodanych do pamiętnika. Inną ważną cechą Tinybeans jest to, że pozwala na udostępnienie całego pamiętnika komuś z rodziny czy przyjaciół. Taka osoba będzie mogła otrzymywać powiadomienia o każdorazowej aktualizacji pamiętnika czy komentować wpisy. Ostateczny zakres uprawnień gościa do przeglądania pamiętnika określimy sami na etapie wysyłania zaproszenia.

A co znajdziemy w ustawieniach tego programu? Przede wszystkim możliwość aktywowania przypomnienia o tym, aby dodać wpis. Wybierzemy częstotliwość alertu (codziennie, co tydzień) oraz jego czas (konkretną godzinę i minutę). Dostępna jest także opcja powiadamiająca nas o dodaniu przez zaproszonego gościa komentarza do jednego z naszych wpisów. Wpłyniemy także na częstotliwość synchronizacji danych z chmurą tak za pośrednictwem połączenia mobilnego, jak i wi-fi (może być ręczne albo automatyczne co pół godziny, co godzinę, dwa razy na dzień, raz na dzień). W razie potrzeby zmienimy nazwę pamiętnika - domyślna nazwa składa się z podanego nazwiska oraz słowa "Family"... Tym samym dotarliśmy do głównej wady aplikacji: jest ona angielska. Zwykle nie ma to większego znaczenia, ale w tym konkretnym wypadku brak polskiego jest odczuwalny, ponieważ każdy pamiętnik ze swojej natury jest osobisty, a na "osobistość" wpływa też język otoczenia, czyli samego interfejsu. Krótko mówiąc, milej byłoby opisywać rozwój dziecka w otoczeniu polskiego interfejsu.

Ogólnie rzecz biorąc, program mógłby być też lepszy technicznie. Najpoważniejsza wada ma związek z kolorystyką interfejsu. Kontrast pomiędzy tekstem a tłem jest zdecydowanie zbyt niski. Wykorzystywane są w aplikacji 2 różne fonty i ten drugi z nich (niegłówny), jest bardziej komfortowy dla oczu - dlatego, że jest absolutnie czarny; po prostu. Tak więc Tinybeans byłby świetny, ale gdyby był po polsku i w mocniejszym Material Design. Amerykanie mogą być zadowoleni, ale my raczej nie.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://tinybeans.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail albo Facebooka jest wymagane. Wersja darmowa ma ograniczenia, np. pozwala wczytywać do chmury filmy o długości do 30 sekund. Wersja płatna (Premium) wydłuża ten czas do 5 minut oraz daje dostęp do kilku innych funkcji. Kosztuje 8 dolarów miesięcznie albo 80 dolarów rocznie.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Tinybeans



Tinybeans dla Android
2018-11-15

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tinybeans