w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 532
Wszystkich postów: 962971
Wszystkich tematów: 159058

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7946 dni

reTXT 1.1.2


ico
reTXT to komunikator dostępny na urządzenia mobilne z Androidem (jest też wersja dla iOS), który zapewnia użytkownikowi szereg przydatnych funkcji. "Tekstowanie z prostotą, do jakiej jesteś przyzwyczajony, i funkcje, których zawsze chciałeś" - tak go reklamuje producent, ale to również naszym zdaniem trafny opis tej aplikacji. Jest bogata pod względem możliwości, a jednocześnie intuicyjna pod względem obsługi. To jeden z najlepszych komunikatorów mobilnych nawet pomimo faktu, że... nie oferuje praktycznie żadnych ustawień i w związku z tym nie dostosujemy do własnych upodobań tak prozaicznej rzeczy, jak np. dźwięku powiadomienia o nowej wiadomości (choć domyślny jest miły dla ucha). Dlaczego więc jest to świetny komunikator? Wymieńmy kluczowe zalety.

Po pierwsze, reTXT umożliwia przesyłanie nie tylko tekstu, ale też obrazu, filmu, nagrania głosowego, lokalizacji oraz danych kontaktowych z książki adresowej. Program ma wbudowaną prostą przeglądarkę grafik, która daje widoki na te pliki z perspektyw poszczególnych katalogów, w których się znajdują. Pozwala też przejść do interfejsu naszej głównej aplikacji-przeglądarki, jak i umożliwia przesłanie zdjęcia wykonanego od ręki za pośrednictwem zewnętrznej aplikacji-aparatu fotograficznego. To samo dotyczy filmów, przy czym reTXT nie jest ich odtwarzaczem (w interfejsie pokazywane są tylko przykładowe klatki z filmów). Wbudowany jest do tego dyktafon z funkcją odsłuchania nagrania przed jej wysłaniem. Interesująco przedstawia się także opcja udostępniania lokalizacji, ponieważ wskazać możemy nie tylko naszą aktualną pozycję, ale w zasadzie jakąkolwiek na świecie (pinezkę ustawiamy bowiem ręcznie).

Po drugie, wysłana wiadomość może zostać przez nas zmieniona, a nawet usunięta, zanim dotrze do rozmówcy. W tym celu wykorzystamy gest przesunięcia po wiadomości w lewo. Ewentualny odbiorca nigdy nie dowie się o tym, że jakaś wiadomość została poddana edycji czy skasowana.

Po trzecie, gdy otrzymamy wiadomość, która będzie niejasna albo po prostu bezsensowna, to nie trzeba pytać np. "?" czy pisać "nie wiem o co chodzi", ale wystarczy jeden gest przesunięcia po takiej wiadomości w prawo, by rozmówca dowiedział się, że jego wiadomość była mało klarowna i w związku z tym powinien ją lepiej wyrazić.

Po czwarte, obsługiwany jest chat w formie grupowej. Ciekawą właściwością jest to, że może być przez nas opuszczony w dowolnej chwili, a potem można do grupy powrócić jednym przyciskiem.

Po piąte, dostępna jest funkcja wideo-konferencji (należy pamiętać o wysokim zużyciu danych, jeśli korzystamy z pre-paidowego pakietu!) i można ją aktywować jednym tapnięciem już w trakcie chatu z daną osobą.

Po szóste, zastosowano szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu każda wiadomość jest prywatna i nic nie zostaje przeczytane przez pośrednika. Dotyczy to nie tylko wszystkich tekstów, ale też obrazów i filmów. Szyfrowanie end-to-end oznacza, że odszyfrować wiadomość będzie w stanie wyłącznie to urządzenie, które je miało otrzymać.

Po siódme, choć nie jest to jeszcze gotowe, niemniej warto wiedzieć, że producent planuje wydanie wersji komunikatora dla systemów stacjonarnych - obsługiwaną uniwersalnie poprzez przeglądarkę internetową Google Chrome, ale na horyzoncie jest też dedykowany program dla platformy Windows.

A jak przedstawia się proces rejestracji? Aplikacja nie wykorzystuje "nazwy użytkownika", określanej przez nas. Do rejestracji wymaga podania numeru telefonu i/albo adresu e-mail. W rezultacie otrzymamy kod PIN, który trzeba będzie wpisać. Następnie określimy swoje hasło dostępu; musi mieć co najmniej 6 znaków, w tym 1 wielką literę, cyfrę albo symbol. Potem, już rozpoczynaniu nowej rozmowy, podamy imię, adres e-mail bądź numeru telefonu potencjalnego rozmówcy, przy czym nie powinno być zaskoczeniem, że cała komunikacja odbywać się może wyłącznie w ramach użytkowników reTXT.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez podanie adresu e-mail bądź numeru telefonu jest wymagana

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
reTXT



reTXT dla Android
2015-12-04

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
reTXT