w
googluj

Procrastination Timer 2.4


ico
Procrastination Timer to aplikacja mobilna oferująca możliwość śledzenia czasów poświęcanych na pracę (naukę) oraz lenistwo (próżnowanie) - to ostatnie zwane jest tutaj milszym dla ucha słówkiem prokrastynacja (co, zależnie od kontekstu, można też nazwać jeszcze inaczej: zasłużoną przerwą, odpoczynkiem). Program wydano dla urządzeń z systemem operacyjnym Android i ma minimalistyczny interfejs oraz kilka opcji.

Główny ekran programu podzielony jest na 2 równe części: w górnej znajduje się licznik czasu produktywności (podpisany "Studying", ale można to zmienić), a w dolnej licznik czasu nieproduktywności ("Procrastinating"; to jest akurat niezmienialne...). Zależnie od tego, co zamierzamy robić, dotykamy ekranu w części odpowiadającej temu działaniu, po czym aplikacja zaczyna odmierzać czas. W każdej chwili można wstrzymać aktualne odmierzanie i przejść do odmierzania czasu przeciwnego działania. Wystarczy dotknięcie w drugiej części ekranu. Ponadto jest przycisk pozwalający wstrzymać wszystkie pomiary. Nazwa uruchomionego przez naszego działania wraz z przyciskiem wstrzymania pomiarów znajduje się także w panelu powiadomień Androida.

Aplikacja mierzy łączny czas przeznaczony na jedno działanie oraz łączny czas przeznaczony na drugie działanie. Dzięki temu możemy na bieżąco porównywać te czasy i adekwatnie do zaistniałej sytuacji, podejmować stosowne czynności. Przykładowo: uczymy się już tego angielskiego przez 2 godziny i 7 minut? No to bez wątpienia należy nam się chwilka wytchnienia - jedno tapnięcie w interfejsie i aplikacja mierzy już dla nas czas przerwy. Czy jednak wyposażona jest w jakiś mechanizm pozwalający na systematyczność? Tak. Są nawet 2 takie mechanizmy. Możemy je włączyć w ustawieniach globalnych. Te opcje to:
• 5217 - jest to właściwie druga nowość proponowana przez omawiane narzędzie. 5217 oznacza 52 minuty uczenia się oraz 17 minut prokrastynacji. Jak podaje autor, jest to "sprawdzona" metoda poprawienia zdolności myślowych (poznawczych) i maksymalizacji produktywności. Jeśli włączymy ten tryb, wówczas aplikacja powiadomi nas, gdy nadejdzie pora zmiany obecnego działania na przeciwne. Z poziomu panelu powiadomień możliwe stanie się aktywowanie tego drugiego licznika,
• Pomodoro Technique - to natomiast znana od lat 80. metoda zarządzania czasem polegająca na 25-minutowych sesjach pracy przedzielonych 5-minutowymi sesjami przerwy; po 4 sesjach pracy (zwanych pomodoro) następuje 30-minutowy odpoczynek. Jak w wypadku pierwszego trybu, tak i w tym uruchomienie sprawi, że otrzymamy stosowne przypomnienie, gdy czas danego działania zostanie przekroczony (uwaga: czas liczony jest bezustannie aż do momentu wstrzymania go przez użytkownika; liczniki można wyzerować). Ponadto górna połowa interfejsu otrzyma ikony pomidorów symbolizujących liczbę odbytych sesji.

Wymagania!
Android 5.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Procrastination Timer



Procrastination Timer dla Android
2018-11-25

Ilość pobrań: 41 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Procrastination Timer