w
googluj
pl

mysms 6.4.9


ico
mysms jest aplikacją dostępną na każde urządzenie (komputer stacjonarny, tablet, smartfon), która umożliwia globalne zarządzanie wiadomościami SMS i MMS. "Zarządzanie" - to zwykle oznacza wiele funkcji. I rzeczywiście. Dzięki niej możliwe jest np. wysyłanie oraz odbieranie wiadomości na laptopie z Windowsem 7 zupełnie tak, jak to się robi na urządzeniu z Androidem. Ale dalej: mysms synchronizuje wiadomości poprzez chmurę (swoją własną); używa realnego telefonu i numeru telefonu użytkownika do wysyłania jego wiadomości (tzn. tak, jakby wysyłało się je wprost z urządzenia); powiadamia w aplikacji desktopowej lub WWW o tym, że ktoś do nas dzwoni. Do tego dodajmy, że są 2 tryby wysyłania wiadomości, bo oprócz sposobu zwykłego, czyli płatnego (zgodnie ze stawką naszego operatora), jest też sposób darmowy, przy czym wysyłanie darmowych wiadomości możliwe jest wyłącznie do innych użytkowników mysms. Program dostępny jest w ramach serwisu WWW i dla systemu Android, i to w tym kontekście go poniżej opiszemy, ale producent oferuje też natywne aplikacje dla innych systemów operacyjnych.

Usługa jest wieloplatformowa, a to może rodzić problemy z jej obsługą; może się wydawać skomplikowana. Zacznijmy zatem od podstaw i prześledźmy kolejne kroki konfiguracyjne ze wspomnianej perspektywy aplikacji dla Androida - po jej pobraniu, zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu w tym systemie. Na samym początku wymagane jest powiązanie aplikacji mysms z naszym kontem w Google. Po wybraniu konta i automatycznie przeprowadzonym logowaniu nastąpi rejestracja urządzenia na serwerze, w tym: synchronizacja naszych wiadomości oraz kontaktów (książki adresowej) z aplikacją. Na koniec przedstawione nam zostaną - w formie przesuwanych slajdów (tzw. "przewodnik po aplikacji) - zalety wersji płatnej. Z programu korzystać można jednak za darmo; w tym celu zamiast opcji "Subskrybuj" wybieramy "Później". Znajdziemy się już we właściwym interfejsie mysms. Co dalej? Z jednej strony można już korzystać z aplikacji mobilnej do tradycyjnego wysyłania wiadomości itd. (wszystko jest już gotowe). Ale z drugiej strony i najważniejsze jest to, że po otworzeniu przeglądarki internetowej np. na laptopie (używany system operacyjny nie ma w tym wypadku znaczenia) i przejściu do witryny App.mysms.com, będziemy mogli się zalogować do naszego mysms-owego konta poprzez Google+ bądź numer telefonu i korzystać z nowego sposobu zarządzania wiadomościami. (W razie kłopotów z drugą z tych metod: musimy przejść do ustawień konta w aplikacji mobilnej oraz wybrać funkcję weryfikowania numeru; weryfikowanie przebiega automatycznie, nic nie musimy robić, choć przy okazji na pewno warto jeszcze zmienić hasło dostępu do interfejsu WWW).

Zarówno aplikacja mobilna, jak i aplikacja WWW, nie potrzebują dogłębnego omówienia; jeśli korzystamy z komunikatorów to poczujemy się jak ryba w wodzie, bo wszystko wykonano zgodnie ze standardami: jest prosto, estetycznie i funkcjonalnie. Dla pewności powiedzmy jednak, że aplikacja mobilna pozwala wybrać motyw graficzny, zbudowana jest na bazie Material Design, obsługuje załączniki, umożliwia tworzenie czarnej listy itd. Ale mysms najwięcej zyskuje jako rozwiązanie multiplatformowe i do tego zachęcamy. Przykładowo, gdy większość dnia spędzamy przed ekranem komputera stacjonarnego, np. w pracy, bo możemy być zawsze na bieżąco z naszymi SMS-ami, MMS-ami i połączeniami telefonicznymi. Nie wspominając o tym, że pisanie SMS-ów przy użyciu fizycznej klawiatury jest o wiele przyjemniejsze, niż przy użyciu najlepszej nawet klawiatury ekranowej. Choć wszystko w tym ostatnim względzie zależy od naszych upodobań, to z pewnością każdemu spodoba się funkcja identycznego stanu wiadomości na każdym urządzeniu z mysms dzięki synchronizacji. Przykładowo, jeśli przeczytaliśmy wiadomość na smartfonie, to powiadomienie o otrzymaniu tej wiadomości na tablecie nie będzie już obecne. Co zrobione w jednym miejscu, będzie dostępne wszędzie.

Uwaga!
Dostępna jest wersja programu m.in. dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie https://app.mysms.com/

Ograniczenia!
Można również zainstalować np. darmowe rozszerzenie służące do przesyłania aktualnej lokalizacji GPS. Użytkownicy systemu Android w wersji 4.4 muszą koniecznie ustawić mysms jako swoją główną aplikację do wysyłania SMS-ów. Archiwizacja wiadomości (tworzenie/przywracanie kopii zapasowych) w wybranych chmurach (Evernote, Dropbox, Dysk Google) to jedna z funkcji płatnych i należących do wersji Premium aplikacji. Wymaga ona wykupienia rocznej subskrypcji; jej koszt to 42 zł. Istnieje jednak możliwość darmowego przetestowania wersji Premium przez 14 dni.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
mysms



mysms dla Android
2018-01-26

Ilość pobrań: 190 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
mysms