w
googluj
pl

Moje Leczenie 2.0.3


ico
Moje Leczenie to aplikacja mobilna, która przypomni nam o regularnym przyjmowaniu leków. Dostępna jest na urządzenia z systemami Android (i tej wersji się teraz przyjrzymy) oraz iOS. Przedsięwzięciu towarzyszy blog prowadzony na Blog.Moje-Leczenie.pl, zaś całą inicjatywę wspiera kilka fundacji i stowarzyszeń - w tym Polskie Towarzystwo Diabetyków i Fundacja Integracja.

Interfejs programu składa się z 5 zakładek: Dodaj, Plan dnia, Kalendarz, Statystyki, Ustawienia. Na starcie wyświetlana jest lista wszystkich naszych leków. Jako, że początkowo jest ona oczywiście pusta, musimy ją zapełnić. Dodawanie lekarstw jest jednak bardzo łatwe, zważywszy na fakt, że aplikacja daje nam ogromną bazę danych (produktów leczniczych; nie tylko leków, są też suplementy diety). Dzięki sprawnej wyszukiwarce szybko odnajdziemy nasz lek. Po jego wybraniu, kreator poprosi nas m.in. o określenie terminu rozpoczęcia kuracji oraz jej zakończenia, częstotliwości przyjmowania leku oraz jego postaci (tabletki, łyżeczki, gramy itp.). Następnie ustalimy konkretny czas i wielkość dawki przyjmowanego leku (lub czasy, jeśli musimy przyjmować je częściej niż raz dziennie). Na koniec otrzymamy możliwość dodania notatki. W razie czego łatwo wszystkie te dane, a jednym tapnięciem w lek zobaczymy całą konfigurację jego przyjmowania.

Następna zakładka - Plan dnia - jest najważniejsza. Umożliwia przegląd dawek oraz zaznaczenie ich przyjęcia. (Działa niczym klasyczna lista TODO). Jako, że aplikacja posiada prosty kalendarz (zakładka trzecia), umożliwia zapoznanie się z planem dawkowania przeznaczonym na dowolny inny dzień. Program pozwoli nam też przejrzeć statystyki (zakładka czwarta) przyjmowania danych leków na wykresie kołowym, co pozwoli rozeznać się w naszej "wierności" zaleceniom lekarza - pokaże bowiem procentowy stosunek liczby dawek przyjętych do pominiętych. Jeśli zaś chodzi o zakładkę Ustawienia, to nie ma w niej żadnych prawdziwych ustawień; jest tam jedynie poradnik nt. korzystania z programu.

Aplikacja oferuje jeszcze jedną ciekawą, a nawet: bardzo ciekawą, funkcję. Otóż dostępna jest w niej możliwość monitorowania przebiegu przyjmowania lekarstw przez naszych bliskich. Przykładowo, rodzic może chcieć mieć na oku regularność zażywania tabletek przez jego dziecko. W tym celu należy dodać lek na urządzeniu bliskiej osoby i go udostępnić. Funkcja ta dostępna jest na stronie startowej. Na ekranie zobaczymy kod, który trzeba będzie wpisać w swojej wersji programu. (Uwaga: musimy być w trybie online).

Jak podaje producent, jego aplikacja powstała w odpowiedzi na przeprowadzone przez niego badania nt. przestrzegania przez Polaków zaleceń terapeutycznych. Okazało się, że 1/3 badanych nie przyjmuje wszystkich przepisanych dawek lekarstw. Program Moje Leczenie jest przejrzysty, prosty i estetycznie wykonany. Może przyczynić się do tego, że nie znajdziemy się we wspomnianej grupie i nie zapomnimy o przyjęciu leków. Nie jest to jednak aplikacja idealna. Problemem może być w niej np. to, że nie udostępnia opcji dodania leku spoza bazy danych. (Można to obejść - dodając lek z listy, ale potem zmieniając jego nazwę po ponownym przejściu do edytora. ...Baza leków to tylko baza ich nazw; tak czy siak, sami określamy wszystkie cechy dawkowania). Inny problem to długość kuracji: może być ustawiona maksymalnie na pół roku, a przecież niektórzy muszą brać leki latami. Nie są to jednak wady dyskwalifikujące. Na pewno warto przetestować tę aplikację.

Uwaga!
Oficjalny blog powiązany z aplikacją dostępny jest pod adresem http://blog.moje-leczenie.pl

Ograniczenia!
Funkcja monitorowania przyjmowania leku przez bliską osobę wymaga połączenia z internetem

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Moje Leczenie



Moje Leczenie dla Android
2016-03-11

Ilość pobrań: 15 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Moje Leczenie