w
googluj

MediaMonkey 1.1.3.0554


ico
MediaMonkey to aplikacja służąca synchronizacji przez wi-fi plików dźwiękowych między urządzeniem mobilnym z systemem operacyjnym Android i komputerem z systemem Windows; dostępne są programy na obie te platformy. Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani taką funkcją, to nic straconego: musimy wiedzieć tylko, że MediaMonkey to przede wszystkim pełnoprawny, kompletny i rozbudowany odtwarzacz muzyki i filmów. Tak czy inaczej, w trakcie używania darmowej wersji MediaMonkey dla systemu Android napotkamy kilka ograniczeń. Czasowy, 7-dniowy, mamy dostęp do synchronizacji przez wi-fi. Natomiast np. korzystanie z widoku na katalogi naszych plików multimedialnych obciążone jest koniecznością chwilowego, ok. 2-sekundowego, czekania oraz koniecznością tapnięcia w funkcję kontynuowania w okienku informacyjnym, które pojawia się za każdym razem, gdy chcemy mieć taki właśnie widok na nasze multimedia.

Zacznijmy jednak od początku. Po uruchomieniu musimy poczekać, aż nasze multimedia zostaną wczytane do bazy danych aplikacji; długość oczekiwania zależna jest to od wielkości naszych zbiorów i może potrwać nawet kilka minut w przypadku zbiorów kilkunastogigowych i większych.

Aplikacja umożliwia nam dostęp do naszej muzyki poprzez ich dane z tagów. Kolejne sekcje programu to więc: albumy, artyści, utwory itp., ale też: listy odtwarzania, filmy, podcasty, audiobooki, katalogi, muzyka klasyczna (tak, muzyka klasyczna).

Przy przeglądaniu multimediów mamy widok na miniaturki ich okładek czy zrzutów ekranowych oraz liczbę utworów czy czas ich trwania; zależnie od sekcji. Muzyka odtwarzana jest błyskawicznie; filmy (te w jakości HD) odtwarzane są oczywiście nieco wolniej. Można być jednak zadowolonym.

Wśród dostępnych funkcji mamy możliwość dodawania plików do list odtwarzania, ustawiania ich np. jako dzwonków, edytowania ich tagów, ustawiania wyłącznika czasowego, korzystania z equalizera. Niestety, jeśli chodzi o filmy, to nie można ich sterować gestami.

Program udostępnia do tego aż 5 widżetów; ich wymiary bazowe to 4x1, 4x2, 4x4, 2x2 oraz 2x1. Nie są zbyt ładne (jak zresztą cała aplikacja). Próba odtworzenia filmu z poziomu widżetu przenosi nas do interfejsu aplikacji. Dobrze zaprojektowano panel muzyki w systemowym panelu powiadomień, gdyż przyciski są duże i nie powinniśmy ich pomylić nawet w czasie biegania; dostępne są 2 typy tego panelu, domyślnie włączony jest ten większy, ale oba są funkcjonalne.

Aplikacja jest z jednej strony bardzo dobra, bo jest rozbudowana, ale z drugiej strony ma nie za ciekawy wygląd oraz irytujące są jej ograniczenia. Ograniczenia muszą irytować (albo inspirować), byśmy kupowali wersje Pro, ale w tym konkretnym wypadku irytuje zwłaszcza jedno: brak dostępu do funkcji edytowania pól sekcji dostępnych z ekranu głównego. (Bo chciałoby się wyłączyć, przynajmniej w naszym przypadku, sekcję muzyki klasycznej). Jeżeli nie planujemy zakupu wersji Pro, to ciągła obecność niektórych opcji na ekranie może więc denerwować. Jeśli jednak dobrze nam się żyje z MediaMonkey w systemie Windows, to na pewno warto przetestować jej wersję dla Androida - a już koniecznie warto przetestować ją wtedy, gdy mamy dostęp do wi-fi, a nasza kolekcja muzyki jest duża i o nią dbamy.

Uwaga!
Dostępna jest aplikacja dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Część funkcji aplikacji odblokowana jest tylko przez 7 dni. Inna część funkcji jest całkowicie zablokowana. Kompletne odblokowanie programu kosztuje 10,89 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MediaMonkey



MediaMonkey dla Android
2016-02-22
przejdź MediaMonkey dla Windows

Ilość pobrań: 32 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MediaMonkey