w
googluj

MediaFire 4.2.2


ico
MediaFire to usługa chmury. Oferuje ona 12 GB darmowej przestrzeni, którą można zwiększyć sposobami darmowymi i płatnymi. Sposobem darmowym można mieć w sumie 50 GB przestrzeni po spełnieniu kilku standardowych warunków związanych z mediami społecznościowymi. Witryna internetowa MediaFire to MediaFire.com. Jej twórcy oferują użytkownikom dedykowane aplikacje m.in. dla systemów Windows oraz Android. Sprawdźmy możliwości wersji mobilnej.

Program - gdy korzystamy z usługi po raz pierwszy - każe nam się oczywiście zarejestrować; zarejestrować się zaś można danymi e-mailowymi bądź poprzez Facebooka. Przed przejściem do widoku na nasze zasoby w chmurze mamy jeszcze możliwość aktywowania funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowej zdjęć i filmów zrobionych przy użyciu sprzętowego aparatu.

Po przejściu do interfejsu zobaczymy, że przygotowano nam 4 tematyczne foldery (Documents, Music, Photos, Videos), a w nich pliki, i dokument PDF z instrukcją obsługi MediaFire. To dobrze, bo możemy od razu i bez najmniejszych problemów testować funkcjonowanie chmury bez obaw o usunięcie czegoś ważnego.

Opcje dostępne dla folderu/pliku to: zmiana jego nazwy, przeniesienie, skopiowanie, usunięcie, udostępnienie, a także uczynienie go prywatnym. Po zatwierdzeniu ostatniej z wymienionych funkcji ujrzymy małą (trochę zbyt małą) ikonę kłódki przy nazwie folderu.

Aplikacja umożliwia przeglądanie plików PDF, aczkolwiek robi to na swój sposób, tzn. przekierowuje nas do przeglądarki internetowej i strony MediaFire z plikiem. Robi to pomimo tego, że w naszym przypadku mieliśmy oddzielną aplikację-przeglądarkę plików PDF. Najlepiej więc jest pobrać potrzebny plik PDF do pamięci swojego urządzenia i dopiero potem go przeglądać - zwłaszcza, że wczytanie pliku przez stronę internetową może się nie powieźć.

Jeśli chodzi o pliki obrazów, to w widoku głównym mamy ich miniaturki; po tapnięciu nastąpi ich oglądanie. W wypadku próby oglądania filmów zostaniemy przeniesieni do domyślnej w naszym systemie aplikacji-wideo i tam zostanie ona odtworzona. Podobnie sprawa się ma z muzyką.

Aplikacja ma w pasku akcji wyszukiwarkę oraz opcję wczytania (uploadu) danych do chmury z pamięci naszego urządzenia przenośnego. Wczytać można jednak przez MediaFire jedynie obrazy lub filmy.

Aplikację MediaFire polecamy jedynie tym z Was, którzy mają już konto w chmurze MediaFire i tym z Was, którzy szukają kolejnych darmowych chmur. Jeśli jesteśmy zadowoleni z Dysku Google czy Dropboxa, to nie ma sensu przenosić się do MediaFire. 12 GB chmury nie jest tego warte. A co do samej aplikacji mobilnej MediaFire, to - choć jest bardzo ładnie wykonana - funkcjonuje w dziwny sposób. Największym minusem jest to, że nie można z jej poziomu przesłać do chmury dowolnych plików, a jedynie obrazy i filmy. Aby przesłać do chmury nie-obrazy i nie-filmy, trzeba to zrobić przez zewnętrzną aplikację, np. menedżera plików.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.mediafire.com - dostępna jest też aplikacja dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Wymagana jest rejestracja. Można uzyskać dodatkowe GB darmowej przestrzeni (w sumie do 50 GB) po spełnieniu określonych warunków. Istnieje możliwość płatnego zwiększenia przestrzeni chmury nawet do 100 TB.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
MediaFire



MediaFire dla Android
2018-06-23
przejdź MediaFire dla Windows

Ilość pobrań: 48 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MediaFire