w
googluj

Loop 1.7.9


ico
Loop to prościutkie, ale niezwykłe, narzędzie służące do notowania, czy danego dnia udało nam się wykonać czynność związaną z budową upragnionego nawyku, czy też nie. Wydano je na urządzenia z systemem Android, zaś wszystkie nawyki ujęte są w nim w formie minimalistycznej listy na ekranie startowym, ukazującym również ostatnie dni z kalendarza (u nas 4 dni w pionowej orientacji urządzenia, 11 w poziomej). Największa zaleta, oprócz tego, że wszystko jest na jednym ekranie i nic nie trzeba przesuwać ani przewijać? Przytrzymaniem oznaczymy dany dzień jako zakończony sukcesem albo porażką. Nic więcej nie trzeba robić. Totalna prostota, ale posiadająca pewne ekstra-funkcje. Sprawdźmy więc cały potencjał.

Przy konfigurowaniu nowego nawyku kolejno: 1) podamy jego nazwę, 2) nadamy mu kolor spośród 13 predefiniowanych, 3) opcjonalnie - określimy pytanie z nim związane, 4) ustalimy jego częstotliwość - np. codziennie, co tydzień, ale może być też zupełnie niestandardowo, np. 3 razy na dzień, 5) opcjonalnie - powiążemy z przypomnieniem aktywowanym o dowolnym, wskazanym przez nas czasie, w dowolnych dniach tygodnia. Szczegółowe statystki, w tym wykresy, pozwolą przekonać się, jak budowa czy utrzymywanie nawyku idzie nam na przestrzeni dni, tygodni, miesięcy, kwartałów i lat. Ciekawe są tzw. punkty nawyku, czyli ocena siły zakorzenienia nawyku, tworzona na bazie specjalnego algorytmu. Nawyki, które już się w nas dobrze zakorzeniły, nie muszą być usuwane. Dostępna jest funkcja archiwizowania, a także opcja określająca, czy widok na start zawierać ma wyłącznie zwyczaje aktualnie budowane, czy zupełnie wszystkie, a więc łącznie z tymi przeniesionymi do archiwum.

Co w ustawieniach globalnych? Przede wszystkim można zmienić sposób zapisu sukcesu/porażki. Domyślnie to przytrzymanie, ale można to przełączyć na zwykłe i szybkie tapnięcie. Ustalimy czas drzemki pomiędzy alertami - domyślnie to 15 minut; inne opcje: 30 minut, 1, 2, 4, 8 godzin. (Przy okazji: powiadomienia można sprawdzać, usypiać i usuwać również z poziomu zegarka z Android Wear!). Dostępna jest możliwość wyeksportowania bazy danych - też do pliku CSV, który otworzymy w Excelu itp. programie, lecz należy pamiętać, że tak wygenerowany plik nie będzie mógł być potem zaimportowany. Jeśli chodzi o import bazy danych, to są opcje pozwalające przywrócić dane nawet z konkurencyjnych narzędzi, np. Rewire czy HabitBull, co brzmi nieziemsko.

Loop jest idealnym narzędziem, bo jest niczym młotek - bierze się go do ręki, wbija gwoździa i o nim zapomina. Takie jest życie z Loopem: nie trzeba siedzieć nad konfiguracją, wystarczy wpisać nazwę nawyku i właściwie gotowe. Ocena naszych poczynań to tylko kilka sekund dziennie, a w wolne dni można popatrzeć na automatycznie generowane raporty. Jeśli więc o jakiejś aplikacji można powiedzieć, że małe jest piękne, to na pewno o Loopie. Program nie daje nam może wielu funkcji "okołonawykowych" - jest tylko to, co najistotniejsze - ale ekran główny, po utworzeniu kilku i po kilku dniach sukcesów, jest tak piękny, że można na niego patrzeć i patrzeć. To esencja prostoty, mistrzostwo świata. Android, co prawda, zapewnia nam pokaźną liczbę podobnych narzędzi, z których wymienione już Rewire i HabitBull są również wspaniałe i mogą nam służyć z powodzeniem, lecz w kategorii najprostszych, Loop zwycięża; w kategorii ujmujących - dewastuje całą konkurencję.

PS. Umyślnie nie wspomnieliśmy o dostępności widżetów. "Widżety Loopa są wspaniałe" - to jest to, co Wy sami powiecie, gdy zaczniecie z nich korzystać. Do pobrania/instalacji niech zachęci też: open source, pełne spolszczenie, brak reklam.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Loop



Loop dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Loop