w
googluj

Jiffy 2.4.22


ico
W ostatnich latach bardzo modnym słowem stało się słowo prokrastynacja. Prokrastynacja oznacza odwlekanie zrobienia czegoś na później. Najczęściej chodzi o odwlekanie zrobienia ważnej rzeczy i o odwlekanie chroniczne. Przyczyną tego odwlekania może być lęk. Niektórzy uważają, że prokrastynacja to nie to samo, co lenistwo. Jednak inni, w tym autor tego tekstu, uważa że prokrastynacja to tylko "ładne" opakowanie tej wielkiej wady, jaką jest lenistwo. "Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień" - znamy to z wiersza Jana Brzechwy. Ale leń z wiersza zaraz dodaje: "O, wypraszam to sobie! Jak to? Ja nic nie robię? A kto siedzi na tapczanie? A kto zjadł pierwsze śniadanie?". Leń, czyli prokrastynator, wynajduje sobie różnorakie zadania do wykonania, ale tylko po to, by nie robić tego, co powinien, a potem np. dziwi się, że nie miał czasu albo sobie wmawia, że nie miał czasu. Jeśli też masz taki problem, to jedną z metod porzucenia tego zachowania jest zbadanie, na co poświęcasz swój czas. Jeśli jesteś posiadaczem smartfona lub tabletu z systemem operacyjnym Android, to doskonałym miernikiem Twojego czasu może być aplikacja o nazwie Jiffy. To świetna aplikacja nie tylko dla tych, którzy odwlekają zadania, ale dla wszystkich, którzy nie chcą cennego marnować czasu.

Funkcjonowanie programu opiera się na podaniu przez nas nazw projektów i włączaniu oraz wyłączaniu czasu poświęcanego na te projekty. "Projekt" - to brzmi wzniośle, ale może to być cokolwiek i wcale nie musi to mieć związku z prokrastynacją. Możesz, przykładowo, mierzyć ile czasu poświęcasz na naukę, na pracę, na sprzątanie, ale i bardziej szczegółowo: na czytanie książek, oglądanie telewizji, granie w gry. Wybór jest dowolny, bo należy do Ciebie. Grunt jednak jest taki, aby aktywować czas w aplikacji Jiffy, gdy rozpoczynamy robić daną rzecz, i ten czas dezaktywować, gdy kończymy. To wszystko da nam dostęp do statystyk, które czarno na białym pokażą nam prawdę o nas samych. Liczby nie kłamią. Przecież.

Jak używać Jiffy? Po uruchomieniu zobaczymy opcję przejścia do historii i podsumowania w pasku akcji, ale najważniejsze jest dodanie nowego projektu, co robimy przez "Add project", opcję widoczną na samym środku interfejsu. Określamy nazwę osoby i nazwę projektu, przy czym dodać można jeden z 45 kolorowych znaczników. Opcjonalnie dodać można zadania. Projektem może być "Czytanie książek", a zadaniami tytuły kolejnych książek, które mamy przeczytać. Po zatwierdzeniu operacji, w widoku głównym mamy już pierwszy projekt, a tym samym szansę natychmiastowego włączenia licznika z nim związanego. To nie mogło być prostsze: tapnięcie włącza licznik - tapnięcie wyłącza licznik. Jednocześnie aplikacja pokazuje się nam w panelu powiadomień Androida i z tego miejsca też możemy przejść do interfejsu; oznacza to, że po włączeniu licznika można przejść do innych aplikacji (o ile będzie to zgodne z celem naszego projektu, bo przecież o to chodzi). Jeśli zapomnieliśmy włączyć licznik, można ręcznie wprowadzić czas rozpoczęcia; dane projektu można też edytować.

Widok History udostępnia nam swego rodzaju kalendarz podobny do tego z Kalendarza Google, gdzie zobaczymy naszą aktywność chronologicznie: dzień po dniu, godzina po godzinie. Z kolei statystyczne dane projektu odnajdziemy w Summary; możemy poznać, ile czasu poświęciliśmy na projekty w ujęciach: dnia, tygodnia, miesiąca, roku, ale można też samemu zdefiniować przedział czasu.

Jiffy to prościutkie, ale jednocześnie świetnie zaprojektowane narzędzie do mierzenia rzeczywistego czasu, jaki poświęcamy na różne czynności. Jeżeli chcesz np. spędzać mniej czasu przed telewizorem, możesz zacząć od zmierzenia, ile czasu w ogóle na to poświęcasz. Jeżeli masz sesję i przydałby Ci się rygor 5 godzin nauki dziennie, to Jiffy Ci to zapewni. Reasumując: to doskonała aplikacja, która bardzo pomaga być na serio produktywnym. Ma ona limit 3 projektów, ale to wystarcza w zwykłych warunkach; jeśli to będzie dla Ciebie za mało - możesz kupić rozszerzenie.

Ograniczenia!
Istnieje możliwość zakupu rozszerzeń, m.in. za 5 zł kupimy wyłączenie limitu maksymalnej liczby tygodni w widoku History i liczby projektów, jakie można utworzyć.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Jiffy



Jiffy dla Android
2018-09-29

Ilość pobrań: 35 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Jiffy