w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 741
Wszystkich postów: 963331
Wszystkich tematów: 159179

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7948 dni
pl

Google Fit 1.51.07-000


ico
Google Fit to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, a przeznaczona dla tych z Was, którzy są aktywni fizycznie - lub którzy teraz właśnie postanowią sobie, że będą aktywni. Google Fit pomaga bowiem śledzić dane o aktywnościach związanych z bieganiem, jazdą na rowerze czy choćby spacerem (a więc najzwyklejszym chodzeniem, choćby po mieszkaniu)... Jeśli uprawiasz sport na świeżym powietrzu, i masz smartfona nie od dziś, to pewnie znasz "profesjonalne" (w sensie: rozbudowane) narzędzia, takie jak Runtastic czy Endomondo, czy choćby "amatorskie" (w sensie: proste) Moje Trasy. Czy warto w tym kontekście sprawdzać kolejną aplikację? Czy to bogactwo nam nie wystarcza? Musimy poznać Google Fit choćby dlatego, że jej producentem jest Google. Moje Trasy, co prawda, też pochodzą od Google, lecz wydaje się, że projekt ten należy już do przeszłości (dowód: od dłuższego czasu brak w nim nowocześniejszego designu). Dla wielu osób to wielka szkoda, ale być może dlatego warto przede wszystkim choć rzucić teraz okiem na Fit?

A pierwsze, co przykuwa uwagę, to na pewno to, że Google Fit dostępne jest nie tylko na smartfony/tablety z Androidem, ale też na urządzenia Android Wear (czyli na "zegarki" z Androidem), jak i na komputery stacjonarne. To oczywiście dobra wiadomość dla tych, którzy lubią monitorować swoje postępy na różnych platformach sprzętowych. Podobną funkcjonalnością mogą się jednak poszczycić konkurencyjne aplikacje do szeroko pojętego fitnessu. Co więc tak naprawdę wyróżnia Google Fit? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy już po przejściu do jej aplikacji internetowej, dostępnej w witrynie Google.com/fit. Interfejs aplikacji internetowej i mobilnej jest bowiem niemal identyczny. W oczy rzuca się zaś kompletny minimalizm: nasza uwaga koncentruje się, w zasadzie, na jednej informacji: ile minut byliśmy aktywni właśnie dzisiaj? Odpowiedź początkowa to naturalnie 0; 0 kroków, 0 minut. Ale Google Fit już woła: "Każda minuta to szansa na ruch"!

Jakie są właściwości aplikacji mobilnej? Ekran główny przedstawia nam koło. Wypełniamy je aktywnością, tzn. krokami bądź czasem aktywności. Co ciekawe w kontekście Moich Tras, mamy możliwość wprowadzania danych ręcznie. Wypełniamy w tym względzie formularz następującymi danymi: datą aktywności, czasem jej rozpoczęcia, rodzajem aktywności (marsz, bieg, jazda na rowerze, inna), czasem trwania aktywności. W aplikacji możemy też podawać swoją wagę i to również ona jest monitorowana; mamy dostęp do historii naszych wag. Z kolei domyślnie ustawionym, dziennym celem aktywności, jest 1 godzina, lecz możemy to zmienić w ustawieniach. W ustawieniach możemy zresztą wybrać jednostki i połączyć z Fit urządzenia i aplikacje firm zewnętrznych, dzięki czemu wszystkie nasze dane o sprawności fizycznej będziemy mieć w jednym miejscu.

Do tej pory nic nie powiedzieliśmy o czujniku GPS i... nic nie powiemy - okazuje się ostatecznie, że Google Fit celuje w kompletnie inny rodzaj użytkowników, niż Runtastic, Moje Trasy itd. Sama aplikacja internetowa, i nawet opisywana mobilna, są raczej uzupełnieniem aplikacji dla Wear. Fit to dobra aplikacja to ustawiania sobie dziennych celów aktywności i przeglądu wykresów przeszłych aktywności, ale jeśli oczekiwaliśmy jakiejś nowoczesnej aplikacji GPS-owej, to tutaj takiej nie znajdziemy. Ona wykrywa naszą aktywność (np. kroki), i odbywa się to automatycznie, co jest wielką zaletą (z drugiej strony powoduje szybsze zużycie się energii baterii...), ale wydaje się, że jest jeszcze wiele do poprawy. Największą wadą, biorąc pod uwagę opinie użytkowników z Google Play, są błędy z liczeniu kroków. Prócz tego wadą może być to, że mamy w Fit informacje o przebytych krokach i czasie aktywności, ale nic a nic o dystansie w (kilo)metrach. No ale parametr dystansu wiązałby się z koniecznością zaimplementowania ze strony Google i uruchamiania ze strony użytkownika czujnika GPS, zaś filozofia Fit jest zupełnie inna...

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem www.google.com/fit

Ograniczenia!
Wymagane jest posiadanie konta Google.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Google Fit



Google Fit dla Android
2014-12-12

Ilość pobrań: 67 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Google Fit