Glovebox jest to launcher wydany na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Mamy właściwie 2 podstawowe typy launcherów: jedne są związane z całym, kompleksowym zarządzaniem pulpitu (działają niczym "system w systemie"), drugie z kolei są panelem wysuwanym z boku ekranu. Glovebox należy do drugiej grupy. Konkretyzując: daje nam on panel wysuwany gestem z lewej bądź prawej krawędzi dowolnego ekranu Androida - nie licząc jedynie systemowego panelu wysuwanego z samej góry, niejako z paska statusu, który zawsze blokuje działanie jakichkolwiek tego typu narzędzi. W panelu Gloveboxa możemy mieć skróty do ulubionych aplikacji czy włączać/wyłączać wi-fi. Glovebox to zatem wygoda. Przykładowo, jeżeli trzymamy smartfona w lewej dłoni i przeglądamy jakąś stronę w Chrome czy Operze, wówczas wystarczy muśnięcie kciukiem, by otworzyć panel, i tapnięcie, by przejść do notatnika Evernote czy przeglądarki obrazów QuickPic.
Program zacznie działać - czyli udostępniać własny launcher - gdy przejdziemy do jego interfejsu, tzn. wybierając tradycyjną ikonę. Domyślnie hotspot, czyli miejsce aktywowania launchera, ustawione jest z lewej strony, u góry; dosłownie na wysokości kciuka. W panelu tym mamy początkowo skrót do pulpitu, więc już można przetestować działanie launchera. Aby zmienić zawartość panelu przechodzimy do interfejsu Gloveboxa tapnięciem w ikonę tej aplikacji. (Powtarzamy to, ponieważ niektóre launchery tego typu dają też inną możliwość, tzn. do ich ustawień przechodzi się wybierając ikonę z ich własnego, wysuwanego panelu). Pasek akcji właściwego interfejsu Gloveboxa zawiera m.in. ikonę plusa; po jej dotknięciu ukaże się nam bogata lista możliwych skrótów. Są to kolejno: skróty do aplikacji, foldery, skróty aplikacji (są to skróty do specjalnych funkcji, udostępniane przez niektóre aplikacje), akcje i przełączniki, widżety.
Najważniejsza rzecz, o której musimy wiedzieć, jest taka, że w wersji podstawowej aplikacji możemy mieć do 8 skrótów w panelu. W wypadku akcji i przełączników mamy następujące skróty: ekran główny, ostatnie aplikacje, wstecz, wi-fi, transfer danych, GPS, jasność, bluetooth, obrót ekranu, dźwięk, tryb samolotowy. Co ciekawe, mamy też w Gloveboxie dostęp do widżetu z kontrolkami odtwarzania muzyki. Warto wiedzieć, że po wybraniu skrótów możemy je jeszcze uszeregować i np. blisko kciuka umieścić nasz najważniejszy, by wygodę spotęgować.
Aplikacja ma wielkie możliwości. Wymaga jednak, byśmy jej poświęcili kilkadziesiąt minut, a nawet i więcej. Wynika to z tego, że oferuje mnóstwo ustawień swojego wyglądu i zachowania. Początkowo może nie robić na nas zbyt dużego wrażenia (wygląda trochę brzydko), do jej używania trzeba się przyzwyczaić, ale jeśli chcemy mieć skróty dostępne globalnie, to Glovebox jest jednym z narzędzi, które warto w tym względzie przetestować.
Ograniczenia! W wersji darmowej część funkcji jest zablokowana; np. w wysuwanym panelu możemy mieć do 8 skrótów. Wersja pełna kosztuje 12,01 zł.
Wymagania! Android 2.2 i nowsze
Spolszczenie! Język polski ustawiany jest automatycznie, ale nie wszystko zostało spolszczone
Producent: FBarrosoApps
Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program: Twoja ocena: - 1 użytkowników:
-/5
Ocena:4 (1 głosów)
Strefa Download programu Glovebox
Glovebox dla Android
2018-06-23
Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0
dodaj do ulubionych0
UdostepnijPowiadamiacz
Program Glovebox dodało do ulubionych: 0 użytkowników
Aby dodać program do ulubionych zaloguj się lub załóż bezpłatne konto.
Udostępnij program Glovebox
Skopiuj poniższy kod HTML i wklej na swoją stronę/bloga
Skopiuj poniższy kod BBCode i wklej na forum dyskusyjnym