w
googluj

Frequency 1.4


ico
Jedną z największych przyczyn sukcesu korporacji Google jest to, że projektowanie przyjazne użytkownikowi (User Experience) opanowała do perfekcji. Na przykład takie Google Play umożliwia tak łatwe i proste pobieranie aplikacji, że łatwiejsze i prostsze być nie może. To z kolei jedna z przyczyn tego, że z taką chęcią pobieramy kolejne dziesiątki, a może setki (tysiące?!) aplikacji na swoje urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Mamy w czym wybierać, bo i poziom aplikacji jest bardzo wysoki. Niestety, z drugiej strony powodować to może, że po pobraniu tych wszystkich wyśmienitych programów, wcale ich nie używamy bądź używamy sporadycznie, a to dlatego, że - no właśnie - znowu natrafiamy na kolejne wyśmienite aplikacje. Koło się zamyka. Jest jednak na to paradoksalny sposób: pobranie i instalacja aplikacji o nazwie Frequency umożliwi przeanalizowanie częstotliwości używania aplikacji. Możemy bowiem mieć kilka doskonałych edytorów graficznych, ale co z tego, skoro używamy wciąż zwłaszcza jednego, a na dodatek tego "zaledwie" dobrego? Nie ma na to innej rady: nieużywane aplikacje, choćby nie wiadomo jak dobre, trzeba odinstalować. Bo liczy się tylko to, czy je używamy, czy nie.

Frequency działa w tle i automatycznie zbiera dane o wykorzystywaniu aplikacji. Jeżeli chcemy używać wersji darmowej Frequency, to po uruchomieniu urządzenia musimy włączyć Frequency ręcznie - wersja Pro umożliwia natomiast aktywowanie funkcji, dzięki której Frequency samoczynnie uruchomi się w tle wraz z uruchomieniem urządzenia. Pamiętajmy o tej różnicy.

Aplikacja jest przyjazna użytkownikowi, gdyż udostępnia specjalną listę (No-Show List), na której znaleźć się mogą programy, których nie chcemy analizować. Innymi słowy: mogą to być programy systemowe czy te programy, które chcemy mieć zawsze w swoim urządzeniu i nawet nad ich odinstalowaniem nie chcemy się zastanawiać.

W ustawieniach zdecydować możemy o dokładności pomiarów mierzonych przez Frequency. Czym wyższa dokładność, tym większe jednak zużycie energii baterii. Do wyboru mamy: 2 minuty (bardzo słaba dokładność), 1 minutę, 30 sekund (wartość domyślna), 15 sekund, 5 sekund (bardzo wysoka dokładność). W wersji darmowej nie możemy zmienić ustawienia tej opcji.

Ekran statystyk można przeglądać wedle filtru używanych aplikacji (Used Apps), wedle widoku na wszystkie aplikacje (All Installed) czy wedle widoku na wspomnianą listę nieanalizowanych (No-Show List). Aby dodać aplikację do tej ostatniej, należy przejść np. do widoku All Installed, a następnie tapnąć w daną aplikację i wybrać opcję "Add to No-Show List"; przy okazji wspomnijmy, że w okienku, które nam się pojawia wraz z tą funkcją, są też inne możliwości: uruchomienia aplikacji, przejścia do systemowych informacji o aplikacji oraz jej odinstalowania.

Wyniki zużywania aplikacji liczone są w minutach. Można filtrować rezultaty i analizować je w odniesieniu do obecnego dnia, przeszłego tygodnia, miesiąca itp. Co więc tu dużo mówić: jeżeli masz dużo aplikacji i gubisz się w ich natłoku, to musisz mieć jeszcze tę jedną: Frequency! Jest prościutka, ale bardzo skuteczna i wręcz chciałoby się, aby tego typu narzędzie było domyślnie dostępne w Androidzie!

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje dostępne są po nabyciu wersji Pro, której koszt to 3 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Frequency



Frequency dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 106 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Frequency