Aqualert jest aplikacją mobilną służącą do śledzenia ilości wypijanej wody w ciągu dnia, a dostępną dla urządzeń z Androidem (jest też wersja dla iOS). Jednocześnie program przypomni, gdy zapomnimy o wodzie z powodu zbyt mocnego skupienia się na czytaniu, pisaniu, graniu, nauce, pracy itd. A o tym, że bywa, że zapominamy, świadczy chociażby to wyznanie użytkowniczki w Google Play: "Siedząc w biurze zapominałam o systematycznym piciu wody". Z początku, tematyka może się wydawać trywialna i śmieszna, ale po zgłębieniu i poczytaniu artykułów w internecie, możemy innym okiem spojrzeć na wodę i jej doniosłą rolę dla różnych procesów zachodzących w naszym organizmie. Podobno, gdy odczuwa się "mały głód", chodzi w rzeczywistości o to, że chce się pić - szklanka wody załatwia sprawę rzekomego żółtego potwora. Być może warto więc przetestować regularne picie wody przy asyście Aqualert - choćby przez tydzień? Wspomniana użytkowniczka dodała: "App'ka pomaga i przypomina. Bardzo dobra na początek, by wpaść w nawyk częstego picia".
Po pierwszym uruchomieniu otrzymamy propozycję połączenia się z usługą Google Fit. Dzięki temu Aqualert będzie obliczał rekomendowane dzienne spożycie wody w stosunku do płci, wagi oraz poziomu aktywności fizycznej. Jeżeli anulujemy funkcję, sami określimy te parametry. Właściwa obsługa programu, czyli wprowadzanie wypijanych szklanek wody, jest prościutka. Wystarczy jedno tapnięcie na ekranie głównym. Choć mówimy o szklance, to za każdym razem możemy określić inną objętość pojemnika. Do wyboru są pojemności: 50, 100, 125, 150, 200, 250, 330, 400, 500, 600, 750, 1000, 1500 i 2000 ml (kto wypija 1 litr na raz?, a tu można nawet 2!). Co ważne dla szybkości obsługi, wybrany pojemnik jest pokazywany na ekranie głównym i dlatego wiemy, jaką pojemność zatwierdzamy. Ekran główny wyświetla jednocześnie ilość wypitej już dziś wody oraz jaki to procent celu. Przewijając ekran w dół, poznamy przeszłe wpisy oraz określimy stan powiadomień. Domyślnie alerty są włączone w godz. 10-20. Program oferuje również statystyki picia wody oraz osiągnięcia. Ilość wypijanej wody w kontekście bieżącego tygodnia poznamy na wykresie słupkowym. Można przejrzeć wcześniejsze tygodnie. Jeśli chodzi o "osiągnięcia", to jest to tylko symboliczne oznajmienie nam, że jesteśmy regularni.
Aplikacja Aqualert jest wyjątkowa z co najmniej 2 powodów. Nie mamy jednak na myśli zalet, ale wady. Pierwsza z nich staje się oczywista od razu po włączeniu programu. To naprawdę koszmarne tłumaczenie. Czegoś tak dziwacznego, jak "Ludzie powinni być WODA zdrowi zachować zdrowie" i "We'll PRZYPOMNIMY ci o wypiciu WODA", jeszcze nie widzieliśmy, choć mamy za sobą tysiące aplikacji mobilnych. Druga wada związana jest z reklamami. Żeby zmuszać użytkownika do oglądania 2 pasków z reklamami, to to już przechodzi ludzkie pojęcie. Tak czy inaczej, nieudane tłumaczenie można obejść wybierając angielski język interfejsu, zaś reklam można się pozbyć wnosząc jednorazową opłatę (za co też otrzymamy widżety). Najważniejsza jest tu jednak sama koncepcja i cel - realna przydatność i pożyteczność w codziennym życiu. Pewna inna użytkowniczka powiedziała: "Kocham to! W tym roku byłam w szpitalu, bo byłam rozwodniona. Ta aplikacja pomaga mi w tym, żebym nie była w szpitalu".
Ograniczenia! Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online. Ich usunięcie oraz dostęp do widżetów to koszt 7,99 zł.
Wymagania! Zależne od urządzenia
Spolszczenie! Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczenie jest niezwykle mechaniczne
Producent: Aqualert Health & Fitness Apps Suite
Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program: Twoja ocena: - 1 użytkowników:
-/5
Ocena:5 (1 głosów)
Strefa Download programu Aqualert
Aqualert dla Android
2017-05-17
Ilość pobrań: 8 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0
dodaj do ulubionych0
UdostepnijPowiadamiacz
Program Aqualert dodało do ulubionych: 0 użytkowników
Aby dodać program do ulubionych zaloguj się lub załóż bezpłatne konto.
Udostępnij program Aqualert
Skopiuj poniższy kod HTML i wklej na swoją stronę/bloga
Skopiuj poniższy kod BBCode i wklej na forum dyskusyjnym