AKVIS Sketch sprawi, że fotografie i inne obrazy cyfrowe będą wyglądały jak odręcznie wykonane rysunki czy akwarele. Aplikacja oferuje bardzo duży zestaw ustawień, odnoszących się do różnych metod rysunku i rodzajów narzędzi używanych przy jego tworzeniu, typów kreski, światła i kolorów, właściwości krawędzi, tła i płótna, a także prezencji tekstu nałożonego na obraz. Dostępna jest pokaźna grupa gotowych presetów, które można zastosować w celu oszczędzenia sobie pracy związanej z manualnym kontrolowaniem parametrów szkicu, poza tym w programie stworzymy i wykorzystamy własne wzorce ustawień. W AKVIS Sketch edytujemy głównie pojedyncze pliki graficzne, jednak narzędzie posiada funkcję zbiorowego przetwarzania obrazów na szkice czy akwarele (według wybranego presetu). Program oferuje dwa tryby interfejsu – Ekspresowy i Zaawansowany, przeznaczone odpowiednio: dla użytkowników mniej doświadczonych oraz osób bardziej obeznanych w rysunku i grafice komputerowej. W aplikacji możemy zdecydować się na skorzystanie z dwóch odmiennych stylów rysunku – styl klasyczny cechuje się wysoką dokładnością oddawania konturów i jest odpowiedni także dla ilustracji technicznych czy architektonicznych, podczas gdy styl artystyczny ma za zadanie upodobnić obrazy do rysunków o większej ekspresji i swobodzie kreski. Dla każdego ze stylów dostępne są nieco odmienne ustawienia. Warto dodać, że AKVIS Sketch można zainstalować również w formie wtyczki działającej w aplikacjach graficznych Adobe (Photoshop CC, CS i Photoshop Elements), Corel (Paint Shop Pro, Photo-Paint, Painter, PhotoImpact) oraz GIMP i Xara Xtreme.
Obszar roboczy zaopatrzono w dwa rodzaje podglądu grafiki – widok oryginału oraz widok obrazu po modyfikacjach, oprócz tego w pierwszym trybie można wyświetlać okienko z podglądem zmian zastosowanych na obrazie. W panelu regulującym ustawienia rysunku dostępny jest nawigator graficzny, który został wyposażony w podgląd z funkcjami przesuwania obrazu i regulowania powiększenia. Poza tym stopień powiększenia podglądu grafiki w obszarze roboczym kontrolujemy poprzez jednoczesne przytrzymanie klawisza Alt i przekręcenie scrolla myszki, a także przy użyciu narzędzia Zoom, dostępnego na pasku ulokowanym po lewej stronie okna głównego aplikacji. Pasek pozwala również na wyłączenie/włączenie okienka podglądu modyfikacji w trybie widoku oryginału, skorzystanie z narzędzia zmieniającego kierunek kresek, stworzenie obszarów, dla których zastosowane zostaną efekty tła, użycie gumki wymazującej te obszary i linie pomocnicze, a także aktywację narzędzia „rączka”, przeciągającego obraz w obszarze roboczym.
Pasek menu programu, umieszczony w górnej części interfejsu, oferuje funkcje związane z otwieraniem plików graficznych, zapisywaniem i drukowaniem naszych prac, udostępnianiem ich w Internecie (serwisy Facebook, Twitter, Flickr, Tumblr, Google+), przetwarzaniem wielu obrazów w pojedynczym zadaniu, importowaniem i eksportowaniem wzorców ustawień szkicu, a także wyświetlaniem serii obrazów z procesu przekształcania grafiki wejściowej w rysunek. Poza tym na pasku umieszczono przyciski odpowiedzialne za pokazywanie lub ukrywanie linii pomocniczych oraz linii obszarów zawierających efekty tła, cofanie i ponawianie zmian, przełączanie się pomiędzy interfejsem podstawowym a zaawansowanym, ponowne uruchomienie przetwarzania obrazu, a także wywołanie okienka z ustawieniami aplikacji.
• wejściowe – JPEG, JPG, PNG, BMP, TIF, TIFF, DNG oraz szereg formatów RAW z aparatów firm Canon, Panasonic, Olympus, Nikon, Sony, Samsung, Pentax, Fujifilm, Kodak,
• wyjściowe - JPEG, JPG, PNG, BMP, TIF, TIFF.
Interfejs graficzny programu został wykonany na przyzwoitym poziomie. Podstawowa obsługa narzędzia nie powinna okazać się zbyt trudna dla mniej doświadczonych użytkowników, jednak zaawansowane funkcje będą zrozumiałe jedynie dla osób dobrze zaznajomionych z zasadami tworzenia odręcznych rysunków i obróbką grafiki komputerowej. Z poziomu aplikacji można otworzyć lokalną (zapisaną na naszym dysku) stronę internetową z instrukcją obsługi.
Uwaga! Wtyczkę dla programów do obróbki grafiki rastrowej (aplikacje Adobe, Corel, programy GIMP oraz Xara Xtreme) można zainstalować w trakcie korzystania z głównego instalatora AKVIS Sketch. Szczegółowe wymagania wtyczki są dostępne w witrynie producenta. Wersja 32 bitowa programu nie działa w 64 bitowych systemach operacyjnych. Rozdzielczość ekranu powinna być ustawiona na wyższą niż 1024x768 px, inaczej interfejs nie wyświetla się w pełni.
Ograniczenia! Z Wersji Trial można korzystać przez 10 dni, później konieczne jest nabycie płatnej licencji na którąś z komercyjnych edycji aplikacji (za pośrednictwem witryny producenta). Podczas uruchomienia wersji próbnej zdecydujemy, która z edycji komercyjnych będzie działała w trybie testowym. Edycje różnią się oczywiście funkcjonalnością, wykaz różnic udostępniono na stronie producenta.
Wymagania! Minimalne wymagania sprzętowe: procesor Intel Pentium IV, 1 GB pamięci RAM, 100 MB wolnego miejsca na HDD. Zalecane wymagania sprzętowe: procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM, 2 GB wolnego miejsca na HDD.
Producent: AKVIS Lab
Licencja: Trial (testowa) System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program: Twoja ocena: - 1 użytkowników:
-/5
Ocena:5 (1 głosów)
Strefa Download programu AKVIS Sketch
AKVIS Sketch 27.1.3705
Wersja stabilna 32-bitowa
112 MB | 2024-07-18
AKVIS Sketch 27.1.3705
Wersja stabilna 64-bitowa
116 MB | 2024-07-18
Ilość pobrań: 896 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 9
dodaj do ulubionych0
UdostepnijPowiadamiacz
Program AKVIS Sketch dodało do ulubionych: 0 użytkowników
Aby dodać program do ulubionych zaloguj się lub załóż bezpłatne konto.
Udostępnij program AKVIS Sketch
Skopiuj poniższy kod HTML i wklej na swoją stronę/bloga
Skopiuj poniższy kod BBCode i wklej na forum dyskusyjnym