w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 639
Wszystkich postów: 964720
Wszystkich tematów: 159880

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7967 dni
pl

Adobe Illustrator CC 2015.2.1


Adobe Illustrator jest jednym z najbardziej uznanych i popularnych edytorów grafiki wektorowej. Wydanie CC rozbudowuje możliwości tego zaawansowanego programu o kolejne funkcje. Illustrator pozwala na tworzenie efektownych projektów graficznych na potrzeby m.in. branży poligraficznej, stron internetowych, aplikacji interaktywnych i mobilnych oraz filmów. Program może być wykorzystywany (w nieco mniej zaawansowanym zakresie) także do tworzenia grafiki 3D oraz animacji. Dzięki obszernemu zestawowi narzędzi stworzymy efektowne logo, wizytówki, plakaty, ilustracje, szkice oraz projekty typograficzne. Adobe Illustrator obsługuje szereg formatów plików graficznych, zawierających zarówno grafikę wektorową, jak i rastrową. Odczytuje m.in. formaty SVG, EPS, AutoCAD, Pixar, Adobe Photoshop, CorelDraw. Warto wspomnieć o obsłudze dokumentów PDF i Microsoft Word. Illustrator CC wspiera ekrany dotykowe i ekrany HiDPI/Retina Display.

Program integruje się z usługą Creative Cloud, pozwalającą na synchronizację zasobów i ustawień pomiędzy aplikacjami z rodziny Illustrator, działającymi na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. Usługa oferuje również dostęp do serwisu Adobe Stock, z którego można pobrać około 50 milionów zasobów w postaci zdjęć, ilustracji, grafik czy filmów. Za pomocą Creative Cloud będziemy w stanie skorzystać także z czcionek Typekit i zestawu samouczków. Poza tym w program zawiera panel Exchange, za pomocą którego można kupić i pobrać wtyczki, szablony i inne materiały (część z nich jest darmowa).

Funkcje Adobe Illustrator zaimplementowane od wersji CC to m.in.: obrazy rastrowe jako pędzle, ulepszone rysowanie z zachowaniem perspektywy, opracowane od nowa narzędzie Ołówek, podgląd ścieżek tworzonych za pomocą narzędzia Pióro, nowa technologia modyfikacji segmentów ścieżek, narzędzie Dołącz (łatwiejsze łączenie ścieżek), ulepszona obsługa punktów kotwiczenia, precyzyjne sterowanie zamykaniem ścieżek. Przygotowano nowe narzędzie tworzenia kształtów (narzędzie Shaper), a także interaktywne, dynamicznie dopasowujące się kształty. Program oferuje wysoki stopień kontroli nad narożnikami kształtów oraz potrafi zapamiętywać i cofać/ponawiać zmiany kształtu jeszcze w trakcie jego tworzenia. Dostępne są również: narzędzie Krzywizna, automatycznie generowane rogi pędzli wzorków, symbole dynamiczne (można modyfikować je odrębnie od kształtu macierzystego, zachowując przy tym nadal łącze z tym kształtem). Program pozwala teraz na powiększenie widoku do 64000 %. Możliwe jest stosowanie szkiców w projektach grafiki wielkoformatowej (skalowanie rysunków z Photoshop Sketch do rozmiarów czterokrotnie przewyższających pierwotny obszar, z zachowaniem ich jakości). Kolejne funkcje to: automatyczne dopasowywanie rozmiaru tekstu obszarowego, szybkie wyszukiwanie czcionek, ulepszone inteligentne linie pomocnicze, udoskonalone przyciąganie do pikseli, punktów i siatki. Warto zwrócić uwagę na możliwości w zakresie wydzielania kodu CSS z projektu, płynnej pracy z plikami w formacie SVG, wydajnego eksportu grafiki do tego formatu oraz synchronizowania kolorów z aplikacją Adobe Kuler na iPhone’a (naturalne motywy kolorów). Dostępne są funkcje jednoczesnego umieszczania wielu plików graficznych (i nie tylko) w układzie roboczym, zastępowania obrazów osadzonych łączami do plików PSD i TIFF, a także „pakowania” wszystkich plików projektu w wydzielonym katalogu.

Illustrator CC oferuje narzędzie pisania dotykowego, poprawione wsparcie dla gestów dotykowych i siły nacisku pióra w najnowszych wersjach systemów Windows, zaktualizowaną dotykową przestrzeń roboczą, która obsługuje urządzenia posiadające ekrany dotykowe i pracujące pod kontrolą Windows. W tym systemie możliwa jest teraz praca z wyświetlaczami o bardzo wysokich rozdzielczościach. Silnik graficzny Mercury zapewnia m.in. bardzo wydajne działanie operacji powiększania, przesuwania i przewijania widoku. Dostępne jest pełne wsparcie dla akceleracji graficznej. W wypadku awaryjnego zamknięcia programu można łatwo odzyskać niezapisane projekty.

Wszystkie istotne i nieco mniej istotne funkcje poprzednich wersji Illustratora zostały oczywiście zawarte również w wersji CC. W wygodny i jednocześnie zaawansowany sposób możemy pracować z obszarami roboczymi, warstwami, obrysem, wypełnieniem i kryciem, ścieżkami, kształtami, tekstem, wzorkami, symbolami, gradientami, perspektywą i przejściami, maskami przycinania, próbkami/bibliotekami i innymi opcjami kolorów. Dostępne są m.in. rozmaite manipulacje wykonywane na obiektach, efekty i filtry graficzne (także rastrowe, z Adobe Photoshop), funkcje rasteryzacji oraz image tracingu (nie sposób wymienić tutaj każdej możliwości tak rozbudowanego programu).

Interfejs graficzny Adobe Illustrator CC jest bardzo estetyczny i wysoce konfigurowalny. Początkujący użytkownicy najpierw powinni zapoznać się z podstawowymi instrukcjami i samouczkami, które można znaleźć w witrynie producenta.

Uwaga!
Po kliknięciu w „Pobierz” zostanie wyświetlona strona WWW, za sprawą której można pobrać program Adobe Creative Cloud, pozwalający z kolei na ściągnięcie i zainstalowanie wersji próbnej Adobe Illustrator CC. Pobranie Creative Cloud będzie możliwe dopiero po wypełnieniu krótkiego formularza i zalogowaniu się za pomocą konta Adobe ID na wspomnianej stronie. Konto zakładamy poprzez stronę z formularzem lub np. główną stronę witryny Adobe.

Ograniczenia!
Wersja próbna działa przez okres 30 dni, następnie trzeba nabyć licencję/subskrypcję na pełną wersję programu, aby móc nadal z niego korzystać.

Wymagania!
Niektóre funkcje Illustrator CC wymagają połączenia z Internetem.
W Windows 7 wymagany jest Service Pack 1.

Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor Intel Pentium 4 lub AMD Athlon 64
1 GB pamięci RAM (zalecane 3GB) dla wersji 32-bit, 2 GB RAM (zalecane 8 GB) dla wersji 64-bit.
2 GB wolnego miejsca na dysku na potrzeby instalacji, dodatkowe wolne miejsce podczas instalacji.
Wyświetlacz o rozdzielczości 1024x768 (zalecana rozdzielczość to przynajmniej 1280x800). Adobe Illustrator w trybie HiDPI wymaga monitora obsługującego rozdzielczość 1920 × 1080 lub większą.
Karta graficzna z 16-bitową głębią kolorów i 512 MB pamięci VRAM (zalecane co najmniej 1 GB RAM). Do użycia akceleracji graficznej konieczna jest dość wydajna karta graficzna (listę wspieranych modeli można znaleźć w witrynie producenta).
Karta graficzna powinna obsługiwać OpenGL w wersji przynajmniej 4.0.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Adobe Illustrator CC



Adobe Illustrator CC 2015.2.1
Wersja stabilna 32-bitowa
2000 MB | 2016-04-18
Adobe Illustrator CC 2015.2.1
Wersja stabilna 64-bitowa
2000 MB | 2016-04-13

Ilość pobrań: 1621 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
Adobe Illustrator CC